Tau mano, Lietuvėle, pasakos ir dainos

   Riešės vaikų darželyje nuo kovo 1 d. iki kovo 10 d. buvo vykdomas projektas „Pasakos svečiuose“. Šis projektas skirtas paminėti Kovo 11-tai. Pasaka – gyvenimo mokytoja, jos paruošia vaikus gyvenimui – supažindina, kad yra gerų ir blogų žmonių, darbų. Klausydami pasakų vaikai išgirsta pasakos kalbos grožį, o tai skatina vertinti ir gerbti gimtąją kalbą, jos skambumą, melodingumą, turtingumą. Pasakos sudaro didžiausią lietuvių liaudies pasakojamosios tautosakos dalį.

   Kovo 11-ąją Riešės vaikų darželis paminėjo išradingai, pakviesdamas visus vaikučius bei jų mokytojus prisijungti prie projekto ir kūrybingai bei sumaniai minėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Riešės darželio pedagogai ne tik sekė pasakas vaikams, bet ir savitai bei kūrybingai pateikė jų pristatymą. Visą savaitę grupėse šurmuliavo veiklos, kurių metu vaikai išgirdo daug lietuvių liaudies pasakų, meniškai kūrė iliustracijas, vaidino.

  Mokytoja Jolita Selilienė su „Ančiukų“ grupės vaikais pasirinko pasaką „Trobelytė“. Ją pristatė, sekė įvariais būdais, naudojo mąstymo žemėlapių metodą, aptarė pasakos veikėjų nuotaikas, charakterius, skirtingais balsais mėgdžiojo personažų dialogus. Mokytoja Tatjana Ralovecienė ir „Drugelių“ grupės vaikai smagiai leido laiką vaidindami ir žaisdami pasakos „Du gaideliai“ personažais. Vaikams buvo pagamintos karūnėlės ir dekoracijos. Tiek grupėje, tiek salėje skambėjo linksmas vaikų klegesys. Mokytojos Jolanta Verbilienė ir Nijolė Tracevičienė šmaikščiai ir linksmai vaikams pristatė pasakas: „Pralinksminta bajorė“, „Katinėlis ir gaidelis“. Vaikai karpė, piešė ir klijavo pasakų iliustracijas, klausėsi gyvai skaitomų pasakų, atsakinėjo į klausimus, sprendė problemas iškilusias pasakos veikėjams, aptarinėjo personažus, jų ypatingus bruožus. Žavėjosi lietuvių kalbos grožiu, jos vaizdingumu. Mokytoja Jūratė Černiauskienė pasirinko lietuvių liaudies pasaką be galo „Katinėlis molio“, kurią sekė tiek „Ančiukų“, tiek „Saulės zuikučių“ grupės vaikams. Naudodami akvarelę vaikai tapė molio katinėlio portretą. “Saulės zuikučių“ grupės vaikai ir mokytoja Agnė Rudytė pasirinko pasaką „Vilkas ir septyni ožiukai“. Vaikams buvo pristatytos pirštukų teatro nertos lėlytės, klausėsi ne tik skaitomos, bet ir aktoriaus sekamos pasakos įrašo. Kiekvienas vaikas galėjo prisidėti kuriant pasakos iliustraciją. Akvarele tapė foną, iš antrinių žaliavų gamino ožkelės namelį – klijavo sienas, dengė stogą, sodino medžius, iš paveikslėlių kirpo veikėjus, o karpytais siūlais aplikavo vilką pilką ir danguje saulytę.

  Projektą vainikavo išvyka į Maišiagalos Houvaltų dvarą. “Saulės zuikučių” grupės vaikai drauge su mokytojomis Agne Rudyte, Jūrate Černiauskiene ir mokytojos padėjėja Renata Lapševič dalyvavo Maišiagalos lopšelio-darželio organizuotam renginyje “Iš širdies Lietuvai”. Artėjančios Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga vaikai dainavo Lietuvai skirtas lietuvių liaudies dainas: “Dzig dzig į Vilnių” ir “Oi, tu, ožy didziaragi”.

   Prisiminkime lietuvių dramaturgo J.Grušo žodžius: “Tėvynė – tai ne milijonai žemės valakų, ne miškai, ne upės. Tėvynė – sąvoka moralinė. Žmogus širdy nešiojasi Tėvynę. Tik tas jos nepraras, kas nenorės…”

Mokytoja metodininkė Agnė Rudytė