“Klastą atskleidė bobutė” arba “kodėl daktarėlis į Seimą nepakliuvo”

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Rinkimų įkarščiui slūgstant gautas skambutis gerokai nustebino. Vienu metu pagalvojau, kad po bemiegės rinkimų nakties tiesiog sapnuoju.

    Skambinęs jauno balso vyras pasakojo, kad jo močiutė rado vienos partijos klastą ir dabar labai nusiminusi, kad itin kruopščiai ruošusis balsuoti už savo mylimą daktarėlį liko apgauta.

   Stabdau vyrą ir perklausiu: „mes kalbame apie šiuos rinkimus?“ Taip.

  Jaunas vyras prisipažįsta, jo ir močiutės politinės pažiūros lyg ir nesiskiria. Tačiau vasarą turėjusi rimtų sveikatos problemų ir sulaukusi mediko dėmesio ji kategoriškai visai šeimai buvo pasakiusi, jog balsuos už savo daktarėlį. Tai yra Remigijų Jotautį. Pašto dėžutėje radusi reklaminį partijos laikraštį močiutė atidžiai perskaitė ir susirado Remigijaus Jotaučio numeriuką – 95. Jį ir kitų laikraštyje rastų kandidatų numeriukus močiutė užsirašė ant lapelio. Tarp jos pasirinktų kandidatų buvo ir D.Stankevičius, kurio  numeriukas sąraše laikraštyje nurodytas 110.

  Tad kai pas ją į namus atėjo komisijos nariai, močiutė išdidžiai drebančia ranka suraitė skaičius 95, 110 ir dar kelis. Visą popietę namiškiams galvas kvaršino, kad jos gerasis daktarėlis dabar Seime dirbs ir visiems senoliams pagelbės.

   Tačiau jau šeštadienio rytą močiutės nuotaika gerokai krito. Gavusi prenumeruojamą laikraštį ji rado politinę reklamą ir ten langeliuose nurodyti jau kiti skaičiai. Supyko močiutė, kad redakcija daktarėlio nepalaiko.

   Namiškiai ramino močiutę ir atsivertė Seimo rinkimams skirtą knygelę, kurioje Vyriausioji rinkimų komisija aprašiusi partijas ir jų kandidatų sąrašus pateikusi. Taip močiutę nuraminti tikėjosi. Tokias knygeles gavo visi rinkėjai, turintys teisę balsuoti namuose.

   Namiškiai vėliau ir patys pasigailėjo parodę tą knygelę. Atsivertusi ją dominančią partiją močiutė dar labiau susijaudino. Ties 95 numeriu rado ne daktarėlio, bet kažkokio Algirdo Belevičiaus pavardę, o prie 110 numerio rado jai negirdėtos Veronikos Kukanauskienės pavardę.

  Su namiškių pagalba močiutė rado ir pasirinktų kandidatų numerius. Bet jie buvo kitokie, negu ji, pasitikėjusi reklaminiu laikraščiu surašė.

   Taip ir liko močiutė nusiminusi. Vis guodėsi, kaip ji dabar daktarėliui į akis pažiūrėsianti, kaip jam pasakysianti, kad ne už jį balsavo. O juk buvo žadėjusi…

   Močiutė jaučiasi apgauta. O šeimos nariai mano, kad tai jau rimta rinkėjų apgavystė. Juo labiau, kad apie klaidą niekur nebuvo pranešta. O gal tokiu būdu tyčia rinkėjai apgaudinėjami ir tyčia numeriai painiojami?

   Šeima tikisi, kad Vyriausioji komisija perskaitys ir pasidomės, kodėl taip nutiko. Nors žinoma, jau niekas to močiutės biuletenio neieškos ir jos balsų neperrašys.

   Tačiau visoms partijoms derėtų atkreipti dėmesį ir atidžiau rengti politinę reklamą, kad ateityje žmonės nesijaustų ne už tuos balsavę.

8 thoughts on ““Klastą atskleidė bobutė” arba “kodėl daktarėlis į Seimą nepakliuvo”

 • 2020-10-15 at 19:59
  Permalink

  Rokai, kazkaip jusu mintys labai keistai sutampa su Stankeviciaus Dariaus mintimis, kurias skaiciau vienoje FB grupeje, tiesiog zodis i zodi… Cai tik toks pastebejimas. O siaip pries bandant ikasti kitam, pirmiausia gal pasidomekite ir faktus susiziurekite, toks ale palojimas ant kito nekaip atrodo.

 • 2020-10-15 at 08:51
  Permalink

  Rokui. Tie varpai, kuriuos girdėjote, skambėjo birželio 27 – 28 dienomis. Būtent tomis dienomis vyko vidinis TS-LKD daugiamandatės apygardos sąrašo į seimą reitingavimas. Visi šalies skyriai pasiūlė savo kandidatus. Partijoje nuspręsta kiekvieną kartą abėcėlinį sąrašą pradėti vis kita raide, kad galimo palankumo neturėtų pirmomis abėcėlės raidėmis prasidedančios pavardės. Šiais metais loterija lėmė sąrašą pradėti raide M. Sąraše tapau Nr61. Visi tame sąraše esantys kandidatai vieni daugiau, kiti mažiau, reklamavosi, siekė atkreipti dėmesį. Sąraše buvo įrašytos 239 pavardės. Puikiai supratau, kad tik ilgametį žinomumą turintys žmonės turi šansą sulaukti daugiausiai dėmesio. Savo dvi nuotraukas, pažymėtas partijos simbolika ir numeriu Nr61 į Facebook įkėliau tik vidinio reitingavimo dienomis – birželio 27 ir 28. Tomis dienomis Facebook mirgėjo begalės partiečių nuotraukų. Skirtumas tas, kad, kai kokiose nors kitose partijose vietą sąraše leme palankumas partijos pirmininkui, arba formalus ar ne visai įnašas į rinkimų biudžetą, tai jokios reklamos nereikia.
  Keliomis savaitėmis anksčiau vyko vidinis reitingavimas ir Lietuvos socialdemokratų partijoje. Pasidomėjau man svarbiais žmonėmis prieš ir po reitingavimo. Pasižiūrėjau jų nuotraukas, sąrašą. Ir nepasijaučiau suklaidintas.
  Šiaip malonu, kad esu pastebėtas,ir kad nepažįstamieji atkreipė dėmesį į mano dvi nuotraukas.

 • 2020-10-15 at 00:18
  Permalink

  Žmonės balsuoja ne už numerį, o už konkretų žmogų, jo vardą ir pavardę, jei leidinių rengėjai padarė klaidų, manau, jas prisiims, būna juk, kad sąrašai keičiasi net kelis kartus, bet svarbu, kad žmonės tai tie patys.
  jūsų čia aktyvus veikėjas konservatorius irgi viešai reklamavosi, kad konservatorių sąraše yra 61 nr., bet pasirodo, sąraše jo rinkimuose iš viso nebuvo. Straipsnio nebus? Nes jis galimai suklaidino rinkėjus ir maža, labai maža bobučių dalis parašė būtent tą numerį.
  Neleidžiate prie komentarų nuotraukų pridėti, turėčiau ką pridėti

 • 2020-10-14 at 23:45
  Permalink

  ka reiskia daktarelis nepateko i Seima, nu bent pavadinima normaliai parasykit neklaidinant zmoniu, nepateko, nebutu patekes , jei butu buves 23, 15 ar net pirmas, partija nepateko ir tiek ziniu, boza boza iki ko dasigrojot, butu partija perkopusi 5 proc, tada galetumet cia kriminalu ieskot

 • 2020-10-14 at 11:03
  Permalink

  Nesiseka socbebrams…

 • 2020-10-14 at 10:11
  Permalink

  Neringa – 10 balų…

 • 2020-10-14 at 08:02
  Permalink

  Aš tai balsavau už žieminį dyzelį, tai bent pats pas tikrus blaivius gydytojus nuvažiuosiu, ir ten kur noriu.
  O šiaip,
  Nevykusi jų politinė reklama.

 • 2020-10-14 at 07:56
  Permalink

  Aš irgi balsavau už 95…

Parašykite komentarą

*

code