Tėvo dienos išvakarėse Prezidentas apdovanojo tėvus ir globėjus

Šiandien LR Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo tėvus ir globėjus, kurie vaikams suteikė galimybę pajusti augimo šeimoje džiaugsmą. Tarp apdovanotųjų: Jonas Matulis, daugiavaikis tėvas iš Širvintų rajono, Rimvydas Bagočiūnas, budintis globėjas iš Širvintų rajono, ir Zigmas Giedrimas,  širvintiškiams, norintiems globoti vaikus, vedęs daugybę  mokymų.

   Plačiau – pranešime spaudai.

2021-06-04

Apdovanotas Rimvydas Bagočiūnas, budintis globėjas iš Širvintų rajono.

   Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmą kartą Tėvo dienos išvakarėse ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo tėvus ir globėjus. Prezidento iniciatyva pernai buvo priimtos Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisos tam, kad valstybė galėtų išreikšti padėką ir pagarbą už nuopelnus auginant ir ugdant vaikus ne tik mamoms, bet ir tėčiams.

   Už nuopelnus tėvystei ir globai, už atsakingumą, pasiaukojimą, įkvepiantį pavyzdį savo bendruomenei ir visai visuomenei šalies vadovas apdovanojo 12 tėvų ir globėjų.

Apdovanotas Zigmas Giedrimas, ne vienerius metus vedęs mokymus Širvintų globėjams

  Apdovanotųjų gyvenimo istorijos, dažnai kupinos dramatiškų išbandymų, moko, kad be mylinčių tėvų indėlio neįmanoma saugi ir sveika, ugdanti ir įgalinanti aplinka šeimoje. Prezidentas apdovanojo ir tuos, kurie ėmėsi globoti ar įsivaikinti ir savo rūpesčiu apglėbti vaikus, dėl vienų ar kitų priežasčių netekusius ar negavusius savo biologinių tėvų meilės. Taip pat ir tuos tėvus ir įtėvius, kurie augina ir globoja vaikus su negalia. Pasak Prezidento, šis sprendimas vertas didžiausios padėkos, nes dažnai yra tikro pasiaukojimo ir atsakingo pilietiškumo pavyzdys.

Apdovanotas Jonas Matulis, daugiavaikis tėvas iš Širvintų rajono.

„Keičiantis ekonominėms, socialinėms aplinkybėms, tėvo vaidmuo mūsų visuomenėje dramatiškai keitėsi iš tradicinio patriarchalinio tėvo maitintojo – į šiuolaikinį tėtį, kuris noriai dalijasi kasdienius darbus namuose, o derindamas darbą ir šeimą, aktyviai dalyvauja prižiūrint ir auklėjant vaikus. Šiuolaikinis tėtis taip pat yra tas, kuris savo pavyzdžiu moko pilietiškumo, kuris perduoda vaikams bendruomeniškumo ir visuomeninės veiklos patirtį“, – sakė Prezidentas.

Prezidento komunikacijos grupė

Parašykite komentarą

*

code