Vieną dieną namo sieną apkalė, kitą nuardė

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos autorės /

Iš pat ryto sulaukėme skambučio, kuriuo buvo stebimasi, kad Nepriklausomybės aikštėje ką tik apkalta namo siena, o lentelės vėl lupamos.

   Šį kartą nenustebome. Ir ne todėl, kad ne pirmą kartą Širvintose yra daroma, o po to perdaroma. Dar prieš savaitgalį sužinojome, kad viena namo apkalta galimai brokuotomis lentutėmis. Gyventojai pasakojo, kad dauguma lentučių įskilusios. O jos medinės, tad pasitarę gyventojai nusprendė, kad taip kyla pavojus, jog lentutės greičiau pus ir taps netinkamos. O juk lentutės ne pigiai kainuoja.

   Todėl buvo kreiptasi į darbininkus, o po to į jų vadovą. Tiesa, tuomet darbai nebuvo sustabdyti ir siena buvo apkalinėjama toliau.

   Gyventojai ne iš kelmo spirti – skambino Vartotojų teisėms, Statybos inspekcijai. Tačiau savo pasiekė. Brokuotos lentelės nulupamos ir jau atvežtos naujos. Gyventojai sužinojo, kad gali raštu rašyti pretenziją ir tuomet įmonė, vykdanti darbus neteks licencijos. Apie tai buvo pasakyta ir vadovui, kurio tik vardą gyventojai žinojo.

  Tiesa, gyventojams buvo aiškinama, kad ne darbininkai kalti dėl lentelių broko, o tiekėjas. Bet gyventojai ne kaltų ieškojo. Jie tik siekė, kad jų namo rekonstrukcijai, kaip garsiai yra vadinama, būtų naudojamos kokybiškos medžiagos.

   Rezultatas pasiektas. Naujos lentutės lauko apdailai atvežtos.  Nežinia, ar skambučiai visoms tarnyboms, ar gyventojų atkaklumas lėmė tai, kad brokuotos lentutės nuardytos. Tiesa, kol kas neaišku, kur keliaus brokuotos lentutės ir kas apmokės papildomus darbininkų darbus. Juk vienas lentutes lupo, kitas vėl tvirtino.

   Šis pavyzdys tik parodo, kad niekas kitas nepasirūpins mumis, jei nesirūpinsime patys. Ryžtingi gyventojai patys apsigynė. Tuo ir belieka džiaugtis.

9 thoughts on “Vieną dieną namo sieną apkalė, kitą nuardė

 • 2021-06-14 at 09:16
  Permalink

  Stovi namas apluptas. Baisu žiūrėt

 • 2021-06-11 at 17:46
  Permalink

  Vilniaus g. šaligatvius neseniai klojo, jau lupa. Kodėl?

 • 2021-06-10 at 13:05
  Permalink

  Širvintose dar viename name, kuriame perėjo renovacija, paremtos perdengimo plokštės. Ar tokiame name ramiai miega žmonės?
  Tai namas, kuriame yra “IKI” parduotuvė.
  Nuo 2015 m. prasidėjo rajone chaosas, kuris tęsiasi ir dabar.
  Sumanūs, galvojantys žmonės buvo nustumti nuo rajono gyvenimo Živilės buldozeriu. Jie neprapuolė, surado darbus Vilniuje ir kuo sėkmingiausiai dirba. O Širvintose darbą tęsia Pinskų cirkas (Živilė, Jonas patelkiant į pagalbą savo laikraštį su straipsnių autoriumi Zibalu).

 • 2021-06-10 at 11:56
  Permalink

  Ar gyventojai patys renkasi įmonės, kurios vykdo namų renovaciją? Šiuos darbus administruoja UAB “Širvintų šiluma”. O kodėl pabėgo Pinskuvienės statytinis vadovas?
  Gyventojai turi visus gaunamus ES pinigus kontroliuoti. Nes jie skirti visiems, o ne vienai poniai.
  Pažiūrėkite kas darosi su baseinu. Ten yra amžina statyba, kodėl? Kai kam geras objektas. Vaikšto (pas vienus, pas kitus) dideli pinigai.
  Negi minėto namo gyventojai neturi sutarčių dėl namo renovacijos?

 • 2021-06-10 at 11:02
  Permalink

  Kai pinigai savi, tai ginasi. O valdiškų projektų pinigai irgi mums visiems, bet ne iš mūsų kišenės. Tai visiem nusispjaut. O be reikalo. Nes kol vieni tyli, kiti lobsta

 • 2021-06-10 at 11:00
  Permalink

  Teisingai. Reik už save pastovėt.

 • 2021-06-10 at 10:25
  Permalink

  Name yra savivaldybei priklausančių butų. Kodėl nekontroliuoja?

 • 2021-06-10 at 06:58
  Permalink

  Aš tai statybininkų vietoj tas brokuotas lentas kalčiau antram aukšte. Niekas neapžiūrės. Ir nuostolio nebus

 • 2021-06-10 at 06:54
  Permalink

  Cituoju: Šis pavyzdys tik parodo, kad niekas kitas nepasirūpins mumis, jei nesirūpinsime patys. Ryžtingi gyventojai patys apsigynė. Tuo ir belieka džiaugtis.

Parašykite komentarą

*

code