Musninkų kaimo bendruomenė pynė Kalėdų vainikus

Edukatorė Jelena Masiukė mokė vainiko pynimo ir dekoravimo technikos

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos autorės /

   Sekmadienio popietę Musninkų kaimo bendruomenės namuose rinkosi bendruomenės nariai ir juos palaikantys, norintys išmokti nusipinti Kalėdų vainiką. Net keturi dalyviai prisipažino tai darantys pirmą kartą. O susirinko išties skirtingo amžiaus pynėjai – tiek vaikai, tiek jaunimas, suaugusieji ir vyresnio amžiaus bendruomenės nariai. Jauniausiam pynėjui vos 2,5 mėn, vyriausiai – per septyniasdešimt. Tačiau visiems kartu buvo smagu ir laikas neprailgo.

   Edukatorė Jelena Masiukė mokė vainiko pynimo ir dekoravimo technikos. Ji pasakojo apie tokių vainikų atsiradimo istoriją, kaip ir kodėl jie buvo pinami, kuo puošiami.

  Eglišakiai, tujos, kiti žolynai greitai aspivijo apie vainikų pagrindus ir tapo dailiais vainikais. Tuomet kiekvienas rinkosi norimus papuošimus ir jais puošė savo vainiką. Vieni rinkosi gamtos medžiagas, kitiems labiau patiko blizgantys kaspinėliai ir žaisliukai. Vieni nusipynė vainiką šventiniam stalui, kiti durims puošti.

Mergaitės noriai pasakojo, kaip pasitiks Kalėdų senelį

   Ypatingai džiaugsmingai dirbo mažosios musninkietės. Megaitės pasakojo, ką puoš savo vainikais, kaip lauks Kalėdų senelio, kur paliks jam sausainių ir pieno.

  Nusipynę vainikus visi kartu gėrė arbatą, ragavo naminių pyragų. O čia ir kalbų bendrų atsirado. Benduomenės nariai sutarė, kad nori ir daugiau namų puošimo edukacijų, kurias pažadėjo ir vėl vesti Jelena. Bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kieklienė pažadėjo dar ne kartą visus pakviesti į edukacijas.

     Taip jaukiai musninkiečiai pradėjo švenčių laukimo etapą: visi pasibuvo kartu, bendravo, juokavo, naujienas aptarė ir pasisėmę geros nuotaikos skirstėsi namo.

   Tie, kas nespėjo sudalyvauti edukacijoje, jau lapkričio 25 d. galės tą padaryti Musninkuose ir Čiobiškyje. Edukacijos vyks ir kitose seniūnijose, tad sekite skelbimus ir džiugiai pradėkite pasiruošimą šventėms.

Parašykite komentarą

*

code