Svarbi Jūsų nuomonė ir poreikis!

   Prašytume atsakyti į apklausos klausimus.

   Ar Jums būtų reikalingas naujas maršrutas Širvintos-Vilnius (ekspresas, važiuojantis BE jokių SUSTOJIMŲ darbo dienomis ryte 6.30 val. ir grįžtantis vakare 17.30. Kelionės trukmė – apie 30 min.)?

   https://apklausa.lt/f/ar-jums-butu-reikalingas-naujas-autobuso-sirvintos-vilnius-marsrutas-darbo-di-1m27jt5.fullpage

   Apklausa vyks iki sausio 12 d.

   Nuo sausio 3 d. Širvintų r. savivaldybei perėmus UAB Širvintų autobusų parko kontrolę, vakar vyko Savivaldybės vadovių bei atsakingų specialistų susitikimas su įmonės administracija. Jo metu aptarta dabartinė situacija bei įmonės veikla artimiausiu metu.

  Pagal Tarybos sprendimą, artimiausiais mėnesiais išliks visi iki šiol vykdomi autobusų maršrutai. Važiuos tie patys parko autobusai.

   Vis dėlto Savivaldybės vadovės atkreipė dėmesį, kad įmonei privalu pasitempti ir užtikrinti autobusuose švarą bei tvarką. Pagal gaunamus žmonių nusiskundimus, dažnai šie dalykai lemia, jog viešuoju transportu nevažiuojama. Gaunama netgi tokių žinučių, kad vairuotojai važiuodami autobuse rūko! To tikrai negali būti! Antrasis faktorius, kodėl gyventojai atsisako kelionių į darbą, gydymo įstaigas, parduotuves bei kt. reikalais autobusais – labai ilgas kelionės laikas.

   Pagal viešus pasisakymus bei Savivaldybės gaunamus laiškus, žinutes, reikalingiausi autobusai į Vilnių. Širvintų autobusų parkas šiuo metu turi naujesnį 19 vietų autobusą, kurį, esant poreikiui, galima būtų leisti į papildomą, žmonėms reikalingą, reisą.

   Todėl skelbiame gyventojų apklausą, pagal kurią bus sprendžiama, ar tikrai naujas, greitesnis be papildomų tarpinių stotelių reisas į Vilnių yra reikalingas. Maršrutas būtų bandomasis. Pamačius, kad realaus poreikio nėra, jis būtų stabdomas.

   Įmonės direktoriaus Romo Sinkevičiaus teigimu, visi kaimų maršrutai yra labai nuostolingi, autobusai važiuoja pustuščiai. Tačiau užtikrinti kaimo žmonėms galimybes pasiekti rajono centrą ir grįžti namo būtina. Savivaldybės specialistai pritarė, jog ne kartą buvo gauta gyventojų prašymų su surinktais parašais dėl vieno ar kito autobuso būtinybės, tačiau įpareigojus įmonę ir paleidus naują maršrutą, per mėnesį juo važiuodavo vos vienas kitas žmogus. Tokiu atveju, kai tikrojo poreikio nėra, suprantama, kad važiuoti tik tam, kad būtų pravažiuojama, nėra racionalu.

   Taip pat svarbi žinutė įstaigoms, organizacijoms, įvairioms draugijoms, fiziniams asmenims – jog Širvintų autobusų parko administracija įpareigota apsvarstyti naujos paslaugos – autobusų nuomos – teikimo galimybes. Parengus tvarkos aprašą bei patvirtinus įkainius, bus galima išsinuomoti naujesnius autobusus įvairioms išvykoms organizuoti.

2 thoughts on “Svarbi Jūsų nuomonė ir poreikis!

 • 2022-01-11 at 15:21
  Permalink

  Dėl maršruto reikalingumo apklausos, informacija reikėjo skelbti plačiai, taip kaip vardiniai atvirukai švenčių proga ir merės ataskaita išnešiojama po rajoną.
  (Seniūnijos, skiepijimo vietos, parduotuvės, sveikatos apsaugos įstaigos, pašto dėžutės, kirpyklos, autobusai, stotelės, savivaldybės I aukšte ir pan.)

 • 2022-01-11 at 14:34
  Permalink

  Ką savivaldybė padarė nuo 2015 metų, kad būtų tiekiamos transporto paslaugos po rajoną? Ar tiktai Širvintų savivaldybė neturi neįvykdytų įsipareigojimų UAB “Širvintų Autobusų parkas”? Įmonės steigėjas yra Širvintų rajono savivaldybė. Savivaldybe, kas daroma, kad įmonė būtų pelninga? Čia yra tikras darbas, kurį reikėtų dirbti, spręsti problemas, kurios liečia visus rajono gyventojus.

  Kas liečia UAB “Širvintų Autobusų parkas” mes teisybės nežinome ir aišku, kad mums teisybės iš Pinskuvienės gauti nepasiseks. Kaip ir visais rimtais klausymais, mes esame mulkinami.

Comments are closed.