Savaitės klausimo žaidimas

  Auksinio proto” ir Protų Lygos arba “Ko nežino Kazys” gyvų žaidimų Širvintose organizatorius pristato naują klausimų ciklą “Savaitės klausimas”, kuris vyks iki pat rudens. Taip siekiame platinti protmūšių virusą Širvintose ir norime jums paįvairinti vasarą.

   Jums tereikia atsakyti į vieną klausimą ir, jei pasiseks, pasiimti geriausio protmūšių Širvintose draugo MB Draustukas prizą (žinoma, mielai steigsime prizus ir iš kitų rėmėjų): turbūt geriausią kada nors išleistą protmūšių klausimų knygą “Krutink pilkąsias ląsteles”, kurios autoriai – geriausių protmūšių Lietuvoje (tarp jų ir “Auksinis protas”) kūrėjai Artūras Vyšniauskas ir Ignas Ligionis. Trumpai apie knygą:

   Keista, vis dar atsiranda klaidingai manančių, kad protų mūšis – pramoga labai habilituotiems akademikams, esą reikia atmintinai žinoti visus iš eilės Italijos premjerus arba vidutinį afrikinio dramblio uodegos ilgį, arba kelintais metais Jonas Jablonskis metė raudonos spalvos knygą į kampą, pavargęs kurti gramatiką.

  Šioje knygelėje – kitaip: siūloma einant nuo minties prie minties, ieškant užuominų, papildant vienam kitą, diskutuojant, įminti gudrią šiuolaikinę mįslę. Tad, jeigu perskaičius klausimą pirmiausia šaus į galvą mintis „nežinau!”, atidžiai peržvelkite klausimo formuluotę, ir galbūt pamatysite užuominų, idėjų, variantų, sąsajų, kurių iš pirmo karto nepastebėjote, – juk tai ir yra atradimo džiaugsmas!

  Spręskite vieni, su draugais, su šeima, su kolegomis ar net su naminiais gyvūnais (iš esmės vieni, tik su moraliniu palaikymu)!

  Praėjusios savaitės klausimas ir atsakymas:

  Pirmieji dokumentiniai šios unikalios gėlės įrodymai buvo rasti Mesopotamijoje jau tris tūkstančiai metų prieš Kristų. Tuo metu JIS buvo aktyviai naudojama ne tik kulinarijoje, bet ir audiniams dažyti. Vėliau JIS minima Homero ir Hipokrato raštuose. Manoma, kad pats žodis „JIS“ kilęs iš arabų kalbos ir yra verčiamas kaip „geltonas“. Kas yra JIS.

Atsakymas: ŠAFRANAS

   Visais laikais šis prieskonis buvo laikomas vienu brangiausių pasaulyje. Norint surinkti vieną kilogramą prieskonių, reikia surinkti 200 000 žiedų. Visi darbai atliekami rankomis, o laiko surinkimui lieka labai mažai – apie tris savaites. Apie 90 procentų viso šafrano surenkama vienoje šalyje – Irane. Pirmieji dokumentiniai šios unikalios gėlės įrodymai buvo rasti Mesopotamijoje jau tris tūkstančiai metų prieš Kristų. Tuo metu jis buvo aktyviai naudojamas ne tik kulinarijoje, bet ir audiniams dažyti. Vėliau šafranas minimas Homero ir Hipokrato raštuose. Manoma, kad pats žodis „šafranas“ kilęs iš arabiško žodžio „azafran“, kuris verčiamas kaip „geltonas“.

  Gauti 6 teisingi atsakymai, laimingąjį išrinksime artimiausią trečiadienį vykstančio gyvo protmūšio „Ko nežino Kazys?“ metu, sukdami numylėtąjį „Laimės ratą“. SVARBU: Laimėtojo nuotrauka su prizu – privaloma.

kri***@***.**mjug***@***.**mali***@***.**msve***@***.**mdai***@***.**mbed***@***.**m.

Šios savaitės klausimas:

   Šios sporto šakos ištakos siekia XIX amžiaus vidurį, o pirmosios taisyklės oficialiai publikuotos 1852 metais Anglijoje. Vienas iš šios sporto šakos „įrankių“ sveria 156-163 gramus ir yra 7,4 centimetrų diametro. Daugiausiai titulų pasaulyje iškovojusi yra Indijos rinktinė, o ja užsiiminėjo tokia garsūs žmonės kaip britų princas Endriu ir Čarlis Čaplinas. Labai toli neieškodami atsakykite kokia tai sporto šaka?

  Atsakymus pateikti iki Gegužės 27 d. Google Formoje:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc2bWq4jxc92fo9pXjIx6lqY8IaHjqf5uPJmg3t7mBm6e4fxQ/viewform?usp=sf_link

   Teisingas atsakymas ir teisingai atsakiusieji – kartu su kitos savaitės klausimu. Laimingąjį išrinksime artimiausią trečiadienį vykstančio gyvo protmūšio „Ko nežino Kazys?“ metu, sukdami numylėtąjį „Laimės ratą“. SVARBU: Laimėtojo nuotrauka su prizu – privaloma.

  Primename, kad gyvi protmūšių žaidimai Širvintose vyksta kiekvieną trečiadienį gero maisto namuose „Hungry Moose“ („Alkanas Briedis“), Plento g. Norite dalyvauti? Susisiekime [email protected] arba telefonu 8 614 52549. Arba teisiog nurodytu laiku būkite nurodytoje vietoje 🙂