Širvintų rajono vadovės neskelbė susitikimų su interesų grupių atstovais

Atlikto tyrimo rezultatai: Širvintų rajono vadovės neskelbė  susitikimų su interesų grupių atstovais.

TILS: Savivaldybių vadovai skelbia dvigubai daugiau susitikimų nei pernai

   Merai, merų pavaduotojai ir administracijos direktoriai trečiaisiais kadencijos metais skelbė dvigubai daugiau susitikimų su interesų grupių atstovais nei prieš metus (iš viso – 4430, prieš metus – 2268). Trečdaliu daugiau vadovų viešino ilgalaikes darbotvarkes, leidžiančias matyti susitikimus nuo darbotvarkės viešinimo pradžios (79 iš 209 vadovų).

  Tai paaiškėjo „Transparency International“ Lietuvos skyriui (TILS) peržiūrėjus savivaldybių merų, jų pavaduotojų bei administracijos direktorių oficialius darbo kalendorius, asmenines svetaines.

  Iš viso, 9 iš 10 (186 iš 209) vadovų skelbė savo darbotvarkes, panašiai kaip ir prieš metus (185 iš 215). Pirmaisiais kadencijos metais, 7 iš 10 (146 iš 194) vadovų skelbė savo darbotvarkes.

  Ilgalaikes darbotvarkes viešino beveik pusė merų (29 iš 65), 3 iš 10 merų pavaduotojų (25 iš 77) ir 4 iš 10 administracijų direktorių (25 iš 67). Kas antras savivaldybės vadovas (107 iš 209) viešino laikinas darbotvarkes, kuriose matomi tik einamosios dienos, savaitės ar kelių mėnesių susitikimai.

  Daugiausia susitikimų su interesų grupėmis paviešino Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis (229 susitikimus), Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis (217 susitikimų) ir Ignalinos rajono meras Justas Rasikas (183 susitikimus).

   Kas trečias susitikimas vyko su verslininkais ir verslo asociacijomis (1418 susitikimų). Iš jų, 6 susitikimai vyko su lobistų sąraše registruotomis verslo asociacijomis ir įmonėmis. Kas ketvirtas susitikimas vyko su švietimo, sporto ir mokslo atstovais (1002 susitikimai) bei medicinos atstovais (955 susitikimai).

   „Džiaugiuosi, jog vis daugiau savivaldybių vadovų veikia pagal aukštesnį skaidrumo standartą ir išsamiau skelbia, su kuo susitinka darbo metu. Aišku, politikų susitikimai su interesų grupėmis yra tik viena medalio pusė. Labai norėčiau, kad artimiausiu metu dar daugiau žmonių galėtų įsitraukti į sprendimų priėmimą savo bendruomenėse, nes šiuo metu tai daro tik 3 procentai Lietuvos gyventojų.” – sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

   Vertinimo  metu buvo peržiūrėta, kaip 209 merai, merų pavaduotojai ir administracijos direktoriai skelbia savo darbotvarkes. Dalis vadovų pareigas ėjo laikinai. Buvo skaičiuojami 2021 m. kovo 18 d. – 2022 m. kovo 17 d. ilgalaikiuose oficialiuose darbo kalendoriuose paskelbti susitikimai su interesų grupėmis.

   Trumpą rezultatų apžvalgą galite rasti čia, daugiau informacijos apie atliktą studiją – čia.

   Ši iniciatyva yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas

4 thoughts on “Širvintų rajono vadovės neskelbė susitikimų su interesų grupių atstovais

 • 2022-06-12 at 19:34
  Permalink

  Jau visa Lietuva skamba, kad tokiems Širvintams tinka ir Pinskų šeimyninė ranga, t. y. Živilė, Jonas ir Živilės dukra.
  Kur milijonai nuėjo neaišku. Živilės susitikimai su kitais yra reklamos pobūdžio, reklamuojant save. Kadangi kiek jinai buvo televizijos laidose apie Širvintų gyventojų problemas jinai nekalba, o tik apie save.
  Ar asfalto dar negramdo po šventės?
  Nugramdytą asfaltą panaudojo autobusų stoties teritot\rijai, o kodėl ne naują? Kodėl turgaus teritorijoje nėra valytojos? O todėl, kad autobusų stotį, turgų aplanko paprasti žmonės ne jos aplinkos žmonės. Živilė yra miesto centro, kurį tik tvarko, merė, o ne Širvintų rajono. Ar Širvintų rajono valdžia išklauso žmonių nuomonės? Juokingair dar kartą juokinga. Rajone yra tik viena nuomonė!

 • 2022-06-10 at 11:40
  Permalink

  Net neabejoju, kad mūsų poniai yra absoliučiai po…ui, kad čia kažkas nepatenkintas dėl neskelbiamos informacijos. Kas tokie esat, kad “skiauteres” keliat?

 • 2022-06-10 at 11:05
  Permalink

  Man jau senai situacija Širvintose labai primena padėti Druskininkuose. Todėl labai nenustebino, kad net ir šitame tyrime šie du rajonai parodė vienodus rezultatus. Ir tame, ir šiame rajone visi supranta, kad už uždarų durų vyksta visokios maklės (pralaimėti teismai tik įrodo tai). Bet juos rinko ir rinks, nes vietinis mentalitetas toks: “Na, ir kas, kad susikombinuoja kažką, bet už tai kiek miestui padarė”.

  Patiko sakinys: “Labai norėčiau, kad artimiausiu metu dar daugiau žmonių galėtų įsitraukti į sprendimų priėmimą savo bendruomenėse, nes šiuo metu tai daro tik 3 PROCENTAI Lietuvos gyventojų”
  Situacija mūsų rajone, jaučiu, dar blogesnė. Viena vertus, norinčių aktyviai įsitraukti ne marios, o kita vertus, į tų, kas pareiškia savą nuomonę, pasiūlymą, kaip taisyklė, niekas nekreipia dėmesio. Net opozicija.

 • 2022-06-10 at 10:32
  Permalink

  Skaidrumą drumzlės puola

Parašykite komentarą

*

code