Savaitės klausimas. Praėjusios savaitės atsakymas – sudeginti

   “Auksinio proto” ir Protų Lygos arba “Ko nežino Kazys” gyvų žaidimų Širvintose organizatorius pristato naują klausimų ciklą “Savaitės klausimas”, kuris vyks iki pat rudens. Taip siekiame platinti protmūšių virusą Širvintose ir norime jums paįvairinti vasarą.

   Jums tereikia atsakyti į vieną klausimą ir, jei pasiseks, pasiimti geriausio protmūšių Širvintose draugo MB Draustukas prizą (žinoma, mielai steigsime prizus ir iš kitų rėmėjų): turbūt geriausią kada nors išleistą protmūšių klausimų knygą “Krutink pilkąsias ląsteles”, kurios autoriai – geriausių protmūšių Lietuvoje (tarp jų ir “Auksinis protas”) kūrėjai Artūras Vyšniauskas ir Ignas Ligionis. Trumpai apie knygą:

   Keista, vis dar atsiranda klaidingai manančių, kad protų mūšis – pramoga labai habilituotiems akademikams, esą reikia atmintinai žinoti visus iš eilės Italijos premjerus arba vidutinį afrikinio dramblio uodegos ilgį, arba kelintais metais Jonas Jablonskis metė raudonos spalvos knygą į kampą, pavargęs kurti gramatiką.

  Šioje knygelėje – kitaip: siūloma einant nuo minties prie minties, ieškant užuominų, papildant vienam kitą, diskutuojant, įminti gudrią šiuolaikinę mįslę. Tad, jeigu perskaičius klausimą pirmiausia šaus į galvą mintis „nežinau!”, atidžiai peržvelkite klausimo formuluotę, ir galbūt pamatysite užuominų, idėjų, variantų, sąsajų, kurių iš pirmo karto nepastebėjote, – juk tai ir yra atradimo džiaugsmas!

   Spręskite vieni, su draugais, su šeima, su kolegomis ar net su naminiais gyvūnais (iš esmės vieni, tik su moraliniu palaikymu)!

Praėjusios savaitės klausimas ir atsakymas:

   1796 metais Rusijos caru tapo Pavelas I. Iki to laiko imperijos finansų sistema išgyveno gilią krizę, viena iš pagrindinių to priežasčių buvo popierinių banknotų išleidimas (nuo 1769 m.) ir neįtikėtino kiekio smulkių varinių monetų kaldinimas. Naujasis monarchas beveik nuo pirmųjų savo valdymo dienų pradėjo kovoti už Rusijos rublio stiprinimą.Pavelas I pareiškė, kad banknotai yra „tikra nacionalinė skola iždui“, ir nusprendė pašalinti visus popierinius pinigus ir daugiau niekada neleisti jų išleisti Rusijos imperijoje. Iki to laiko banko rezerve buvo banknotų už milžinišką sumą – 5 milijonai rublių. Ramiai, nesikarščiuodami, pagalvokite ir vienu žodžiu atsakykite ką imperatorius įsakė padaryti su tais 5 milijonais?

Atsakymas: SUDEGINTI

  „Ramiai, nesikarščiuodami, pagalvokite“ buvo subtili užuomina į atsakymą.

  Gauta 6 teisingi atsakymai. Laimingąjį išrinksime artimiausią trečiadienį vykstančio gyvo protmūšio „Ko nežino Kazys?“ metu, sukdami numylėtąjį „Laimės ratą“. SVARBU: Laimėtojo nuotrauka su prizu – privaloma.

bed***@***.**mjug***@***.**metv***@***.**mmij***@***.**mrai***@***.**mrut***@***.**m.

  Taip pat pristatome trečiojo klausimo (apie „Žvaigždutę“) laimingąjį laimėtoją Žydrūną, kuriam atiteko ne ik knyga, bet ir „kaltininkė“ – „Žvaigždutė“ (ačiū Kristinai):

Ketvirtojo klausimo (apie infekciją) laimingąjam laimėtojui priklauso el.paštas rut***@***.**m, susisieksime!

Šios savaitės klausimas:

  Iki brito T.B.W. išradimo 1883 metais šios sporto šakos varžybose atsitikdavo visokių kuriozinių atvejų. Pavyzdžiui, 1851 metais, dideliame tarptautiniame turnyre varžybos nebuvo baigtos, nes abu priešininkai paprasčiausiai PADARĖ TAI. Šio brito išradimas tapo neatsiejama šios sporto šakos varžybų dalimi, o JĮ vėliau patobulino net pats pasaulio čempionas (Tarptautinė federacija patvirtino patobulinimą 1992 metais). Neprašome atsakyti kas yra PADARYTI TAI. Neskubėkite, gerai pagalvokite ir atsakykite ką išrado minėtas britas.

  Atsakymus pateikti iki Birželio 24 dienos. Google Formoje:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc2bWq4jxc92fo9pXjIx6lqY8IaHjqf5uPJmg3t7mBm6e4fxQ/viewform?usp=sf_link

  Teisingas atsakymas ir teisingai atsakiusieji – kartu su kitos savaitės klausimu. Laimingąjį išrinksime artimiausią trečiadienį vykstančio gyvo protmūšio „Ko nežino Kazys?“ metu, sukdami numylėtąjį „Laimės ratą“. SVARBU: Laimėtojo nuotrauka su prizu – privaloma.

  Primename, kad gyvi protmūšių žaidimai Širvintose vyksta kiekvieną trečiadienį gero maisto namuose „Hungry Moose“ („Alkanas Briedis“), Plento g. Norite dalyvauti? Susisiekime [email protected] arba telefonu 8 614 52549. Arba teisiog nurodytu laiku būkite nurodytoje vietoje 🙂

One thought on “Savaitės klausimas. Praėjusios savaitės atsakymas – sudeginti

  • 2022-06-18 at 10:24
    Permalink

    Kitos savaitės klausimas – kokiu būdu eilinė bibiotekininkė Aistė Palinauskienė tapo Širvintų pradinės mokyklos direktore?

    Pirmam teisingam atsakiusiam vertingas prizas!

Comments are closed.