Širvintų pradinės mokyklos vizitas Turkijoje

   Širvintų pradinė mokykla kartu su mokyklomis iš Rumunijos, Estijos, Turkijos ir Graikijos nuo 2020 m. dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „WIN – WIN CONFLICT“. Šio projekto pagrindinis tikslas – atrasti visapusiškai naudingus konfliktų sprendimo būdus, konfliktus pakeisti pozityviu bendravimu ir bendradarbiavimu mokyklos bendruomenėje.

    Birželio 20 – 24 dienomis mokyklos direktorė I. Sližauskienė ir anglų k. mokytojos V. Želnienė bei V. Žuromskienė vyko į Turkiją, Izmiro miestą. Mokyklos komanda lankėsi šio miesto Selma Yigitalp Anadolu Lisesi mokykloje, sužinojo apie Turkijos švietimo sistemą, skirtingus mokyklų tipus. Vizito metu visų dalyvaujančių šalių komandoms buvo pristatyta teorinė medžiaga apie konfliktus, jų atsiradimo priežastis ir galimas sprendimo strategijas. Visos komandos pristatė pasirinktus ir iš anksto savo mokyklose su mokiniais jau išbandytus konfliktinių situacijų sprendimo žaidimus. Šiuos žaidimus komandos išbandė su Turkijos mokiniais, kurie dar surengė ir įdomų pasirodymą – koncertą.

   Nebuvo pamiršta ir kultūrinė veikla. Projekto dalyviai vyko į senovės miestą Efesą; namą, kuriame, manoma, gyveno šv. Mergelė Marija; taip pat aplankė svarbius Izmiro objektus – miesto laikrodžio bokštą ir Asansor liftą, kuriuo pakilus atsivėrė nuostabus vaizdas į Egėjo jūrą. Dalyviai turėjo galimybę paragauti įvairaus vietinio maisto nuostabiose, kalnais apsuptose vietovėse.

   Iš kelionės komandos parsivežė daugybę gerosios patirties, kuri pravers kasdieniame darbe su mokiniais. Spalio mėnesį projekto dalyviai turėtų atvykti į Lietuvą ir tęsti projekto veiklas, susijusias su pozityviu bendravimu.

Projekto koordinatorė V. Žuromskienė