Ar išgelbėsime ąžuolą, savivaldybės simbolį?

Nuotrauka paimta iš Kultūros centro puslapio

   Romantiškas vakaras. Pasimėgaudamas vakaro ramybe, pamažėle judu nuo Maksimos Širvintos link. Grožiuosi sutvarkytais privačiais ir savivaldybės gėlynais ir jaunų medžių eilėmis. Gražu. Labai gražu. Artėdamas prie savivaldybės, iš tolo girdžiu leidžiamą grupės Scorpions “Wind of change” (simboliška, ar ne?). Štai ir fontanai matyti. Keli vaikai žaidžia savus žaidimus. Beveik idilija… Bet kas gi tai? Anksčiau to kažkodėl nepastebėdavau, bet dabar tarp viso šito žiedų ir žalumos grožio kontrastu akį rėžte rėžia didžiulis, bet labai užskurdęs savivaldybės ąžuolas. Kadaise buvęs gražuolis galiūnas virto merdėjančiu ligoniu. Trečdalis šakų visai nudžiuvę, o vis dar likusi lapija skurdi, vietomis pageltusi, matyt, ligota.

   Klausimas žinovams: ar tokios būklės ąžuolą dar iš vis įmanoma išgėlbėti? Jei taip, ką reikia padaryti?

  Kadaise esu skaitęs, kad lapuočių medžių šaknų sistema užima 1-1.5 didesnį plotą už medžių lajos plotą. Ar nebus taip, kad ąžuolui tiesiog trūksta vandens, nes didžiąją dalį šio ploto dengia trinkelės? Bet tuomet elementaru – nuimkime tas trinkeles. Padidėjęs žalias plotas aikštės vaizdo nedarkys.

   Įdomu, kuo užsiėmę rajono aplinkos apsaugos pareigūnai? Ar rajone yra žaliųjų partija? Ir šiaip, kodėl mes visi viskam tokie abejingi?

   P.S.: Pavardės nepasirašau ne todėl, kad ko nors bijočiau, bet norėčiau, kad ąžuolo klausimas būtų nepolitizuotas, o sprendžiamas nuoširdžiai, be išankstinių nusistatymų.

 

   Redakcija nebūtinai sutinka su rubrikoje NUOMONĖ išreikšta pozicija. Už šioje rubrikoje skelbiamų publikacijų turinį, informacijos tikslumą atsako jų autoriai.

Mūsų kontaktai: tel. nr.: 8-645 07043

El.p.: [email protected]

 

7 thoughts on “Ar išgelbėsime ąžuolą, savivaldybės simbolį?

 • 2022-07-22 at 14:42
  Permalink

  Širvintose gyvuoja geras makijažas, tam kuris dirba savivaldybėje.
  Grožiui miesto cente ir savivaldybės darbuotojams teikiama pirmenybė.
  500 000 tūkst. 2021 m . vien tokiam miesto centrui, labai gerai.
  Kada mes Širvintų m. skurdžiai sulauksime tokios prabangos, Nesulauksime, numirsime. Tą matome iš Živilės dirbtinės šypsenos

 • 2022-07-13 at 18:22
  Permalink

  Širvintose ąžuolai nežaliuos tik Pinskai gyvuos!
  Gal kas padainuos per miesto šventę . Bet rajono saviveiklininkams leista atlikti tik po vieną kūrinį.

 • 2022-07-13 at 09:12
  Permalink

  Parašėte straipsnį apie esamą tikrą padėtį, apie džiūstantį ąžuolą.
  Jūs gal ne Širvintų gyventojas, Jeigu galvojate, kad žmonės kažką gali daryti, padaryti. Rajone yra viena galva – Živilė, kurios dauguma žmonių vengia, išskyrus tuos, kurie gavo patys ir jų giminės darbą. .

 • 2022-07-13 at 09:01
  Permalink

  Matomai jau reikia trinkeles keisti, už tai ir ąžuolas džiūsta. Juk asfaltas prieš savivaldybės pastatą keičiamas kas pusmetį.
  Aš tai siūlyčiau iš ąžuolo padaryti živilės skulptūrą, kuri atvaizduotų tikrą jos charakterį.
  O tai yra – ką noriu tą darau.

 • 2022-07-11 at 17:45
  Permalink

  Planas atsikratyti ąžuolo vykdomas sėkmingai

 • 2022-07-11 at 13:07
  Permalink

  Aplink ąžuolą palikta žemės kaip kokiam alyvos krūmui. Čia jau taip darė kad pribaigtų ąžuolą.
  Išpjovė tuopas Plento g. ar kas nors mato, kad tuopų šaknų plėtimasis suaktyvėjo. Šaknų atžalos jau masiškai ardo pėsčjųjų taką. Gal laikas imtis priemonių.

 • 2022-07-11 at 07:43
  Permalink

  Nenustebčiau, jei tyčia jis marinamas

Comments are closed.