Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti – laikas teikti prašymus

   Šeimos, auginančios mokyklinio amžiaus vaikus, gali teikti prašymus gauti nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti dar iki prasidedant naujiems mokslo metams. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad nepriklausomai nuo šeimos pajamų ir be atskiro prašymo pateikimo nemokami pietūs mokykloje skiriami visiems priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams.

   „Labai svarbu, kad tėvai ar globėjai nedelstų ir teiktų prašymus dar vasarą, kad vaikai nemokamą maitinimą gautų nuo pat pirmųjų rugsėjo dienų. Prašymus galima teikti savivaldybėms, taip pat per spis.lt sistemą. Nemokamą maitinimą taip pat gali gauti mažesnes pajamas gaunančių šeimų vyresni vaikai. Svarbu nepamiršti, jog nepriteklių patiriančios šeimoms priklauso ir parama mokinio reikmėms įsigyti“, – primena socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pagalba patiriantiems finansinių sunkumų

   Mokiniai turi teisę į 92 eurų dydžio paramą mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamą maitinimą – pietus ugdymo įstaigoje ir maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose, – jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 220,50 euro.

   Išimties atvejais nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriama ir esant didesnėms pajamoms, tai yra tuomet, kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 294 eurų. Tokiems atvejams priskiriami, pavyzdžiui, liga, nelaimingas atsitikimas, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo turi negalią.

   SVARBU. Vertinant šeimos pajamas, neįskaitomi vaiko pinigai, dalis su darbo santykiais susijusių pajamų ir dalis nedarbo socialinio draudimo išmokos (priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir šeimos sudėties – nuo 20 iki 40 proc.).
Socialinė parama mokiniams skiriama mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar bendrojo ugdymo programas.

Prašymus teikti galima jau dabar

   Prašymai dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo 3–12 klasių mokiniams gali būti pateikiami jau nuo liepos 1 dienos.

   Norint gauti šią paramą, vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, ar pilnametis mokinys, ar nepilnametis emancipuotas mokinys turėtų kreiptis į savo savivaldybės administraciją arba prašymą pateikti per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą spis.lt. Kartu su prašymu–paraiška taip pat reikia pateikti pažymas apie šeimos narių pajamas, gautas per 3 praėjusius mėnesius, arba kreipimosi mėnesio pajamas, jei kreipimosi mėnesį, palyginti su trimis praėjusiais mėnesiais, pasikeitė šeimos pajamų šaltinis ar šeiminė padėtis.

   Jeigu šeima gauna piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams, pavyzdžiui, socialinę pašalpą ar būsto šildymo, geriamojo ar karšto vandens išlaidų kompensacijas, tuomet kreipiantis dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti užtenka pateikti laisvos formos prašymą, o pažymų apie šeimos gaunamas pajamas pateikti nereikia.

   Kreipiantis tik dėl nemokamo maitinimo, prašymą–paraišką galima pateikti ir mokyklos administracijai.

Visiems priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams – nemokami pietūs

  Nemokami pietūs, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, skiriami visiems priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams. Dėl nemokamų pietų jiems prašymų teikti nereikia. Jeigu poreikio gauti nemokamus pietus mokykloje nėra, mokinio tėvai arba globėjai apie tai turi informuoti mokyklos administraciją.

  Planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. nemokamą maitinimą mokyklose gaus per 125 tūkst. mokinių.

   Šių metų pirmąjį pusmetį nemokamus pietus mokyklose gavo apie 122,5 tūkst. mokinių, iš kurių 86,3 tūkst. mokinių – nevertinant šeimos gaunamų pajamų. 

   Šiemet socialinei paramai mokiniams skirta 48,1 mln. eurų, iš kurių nemokamam maitinimui – 41,0 mln. eurų.

   2021 metais socialinei paramai mokiniams panaudota 36,3 mln. eurų, iš kurių nemokamam maitinimui – 31,3 mln. eurų.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

5 thoughts on “Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti – laikas teikti prašymus

 • 2022-07-27 at 15:28
  Permalink

  Kol vieni bimbim bambam, kiti atsiraitoję rankoves pluša pilnu pajėgumu. Štai pirmosios kregždės. Tarsi pirštu į akį pagal komentarą, kurį parašiau žemiau:

  *** kandidatas į *** miesto merus:
  „Programą savivaldos rinkimams rengiame jau nuo pavasario – vykdėme gyventojų apklausą, analizavome įvairių tyrimų duomenis, susitikinėjome su bendruomenėmis. Mūsų programoje – 6 skyriai, skirti darniam, versliam, kuriančiam, žinių, sveikam ir saugiam miestui, atskirai išgrynintos 23 programinės nuostatos, – sako kandidatas į *** merus *** ***. – Pradedame nuo programos pateikimo visuomenei, nes manome, kad prieš rinkimus skelbiami įsipareigojimai yra svarbesni nei kandidatų sąrašas. Kas bebūtų sąraše, jie įsipareigoja vykdyti programines nuostatas. Prieš rinkimus politikų idėjoms ir įsipareigojimams apskritai skiriama santykinai per maža dėmesio.“

  *** *** m. skyriaus rinkimų programa bus pristatyta spaudos konferencijoje rytoj. liepos 28 d., 11 val.

 • 2022-07-27 at 10:39
  Permalink

  Mums gali tai patikti ar nepatikti – širvintiškiams dėl to visiškai nei šilta, nei šalta. Jei kažkas – partija/asmuo – nori laimėti rinkimus, jis turi pasiūlyti tai, ko šiems labiausiai reikia. Maža to, pasiūlyti padaryti žymiai geriau nei yra dabar. Ne tik pasiūlyti, bet ir pateikti aiškius kelius kaip tą padaryti.

  Tie, kas bent teoriškai bando mesti pirštinę valdantiesiems, atsiprašau, bet pjauna grybą kaip turi būti. Jų įsivaizdavimai ko reikia širvintiškiams toli toli nuo realybės (ne apie šventę kalbu). Nu, pasidarykite apklausas, po galais!

 • 2022-07-26 at 22:03
  Permalink

  Labai liūdna, kad gyvenimo gerovė matuojama renginiais. Ar nuo jų sveikesni tampate? Ar vaikai sotesni? Žmonės, kas jums darosi?

 • 2022-07-26 at 22:00
  Permalink

  Taigi, žmonės be to (be šventės) gyventi negali. Padariau dvi apklausas.
  Pirmoje 62% širvintiškių pasisakė, kad būtinai dalyvaus šventėje
  Antroje 90% širvintiškių pasisakė, kad šventė buvo kaip niekad gera

  Išvada: širvintiškiams TO REIKIA. Jie geriau atsisakys paramos mokiniams, švietimui, bet šventę susiorganizuos ohoho. Su tuo ir sveikiname

 • 2022-07-26 at 14:57
  Permalink

  Širvintų rajonas galėtų visiems mokiniams duoti paramą. Kadangi rajono biudžete lėšų yra. Tik žinau, kad lėšos naudojamos prabangai. Jeigu per miesto šventę buvo lėktuvai su programa, tai atsiprašau. Ką Živilė tuo nori parodyti, kad žmonės gerai gyvena. Šito nėra. Kada baigsis lėšų švaistymas Širvintose? O gal aš nežinau, gal Pinskų šeima finansuoja šventes? Bet nesigirdėjo, kad jie ką nors paaukotų žmonėms. Greičiau paims iš vieno žmogaus ir įteiks kitam savo vardu (patalynę ligoninei – gražu, dujinę plytelę ir t. t.).

Comments are closed.