Savaitės klausimas: praėjusios savaitės atsakymas – šikšnosparniai

  “Auksinio proto” ir Protų Lygos arba “Ko nežino Kazys” gyvų žaidimų Širvintose organizatorius pristato naują klausimų ciklą “Savaitės klausimas”, kuris vyks iki pat rudens. Taip siekiame platinti protmūšių virusą Širvintose ir norime jums paįvairinti vasarą.

  Jums tereikia atsakyti į vieną klausimą ir, jei pasiseks, pasiimti geriausio protmūšių Širvintose draugo MB Draustukas prizą (žinoma, mielai steigsime prizus ir iš kitų rėmėjų): turbūt geriausią kada nors išleistą protmūšių klausimų knygą “Krutink pilkąsias ląsteles”, kurios autoriai – geriausių protmūšių Lietuvoje (tarp jų ir “Auksinis protas”) kūrėjai Artūras Vyšniauskas ir Ignas Ligionis. Trumpai apie knygą:

  Keista, vis dar atsiranda klaidingai manančių, kad protų mūšis – pramoga labai habilituotiems akademikams, esą reikia atmintinai žinoti visus iš eilės Italijos premjerus arba vidutinį afrikinio dramblio uodegos ilgį, arba kelintais metais Jonas Jablonskis metė raudonos spalvos knygą į kampą, pavargęs kurti gramatiką.

  Šioje knygelėje – kitaip: siūloma einant nuo minties prie minties, ieškant užuominų, papildant vienam kitą, diskutuojant, įminti gudrią šiuolaikinę mįslę. Tad, jeigu perskaičius klausimą pirmiausia šaus į galvą mintis „nežinau!”, atidžiai peržvelkite klausimo formuluotę, ir galbūt pamatysite užuominų, idėjų, variantų, sąsajų, kurių iš pirmo karto nepastebėjote, – juk tai ir yra atradimo džiaugsmas!

  Spręskite vieni, su draugais, su šeima, su kolegomis ar net su naminiais gyvūnais (iš esmės vieni, tik su moraliniu palaikymu)!

Praėjusios savaitės (vienuoliktas) klausimas ir atsakymas:

  Tongos karalystėje JIE laikomi šventais ir saugomi įstatymo. JUOS draudžiama ne tik gaudyti, bet ir kaip nors skriausti. Jei vienos iš Azijos valstybių vienoje provincijoje galiotų tokie patys įstatymai, galimai, mes būtume turėję daugiau laisvės. ¿ƎIſ ɐɹʎ sɐʞ

Atsakymas: ŠIKŠNOSPARNIAI

  Gauta 12 teisingų atsakymų. Laimingąjį išrinksime artimiausią trečiadienį vykstančio gyvo protmūšio „Ko nežino Kazys?“ metu, sukdami numylėtąjį „Laimės ratą“. SVARBU: Laimėtojo nuotrauka su prizu – privaloma.

jur***@***.**mric***@***.**mbed***@***.**msve***@***.**mrem***@***.**mmij***@***.**mrim***@***.**mbom***@***.**mjug***@***.**mgur***@***.**mjan***@***.**metv***@***.**m,

  Taip pat vis dar laukiame atsakymo iš devintojo klausimo laimėtojo ant***@***.**m, jei iki rugpjūčio 3-ios dienos jis neatsilieps, prizas pereis į kitą turą.

  Dešimtojo klausimo (apie kokosus) laimingajam laimėtojui priklauso el.paštas bed***@***.**m, susisieksime!

Šios savaitės (dvyliktasis) klausimas:

  Gal ir visai nekeista, kad Kalahario dykuma yra laikoma JO gimimo vieta. Iš čia maždaug prieš keturis tūkstančius metų JIE atkeliavo į Senovės Egiptą, o paskui išplito į daugelį pasaulio šalių. Iki šiol laukinių JŲ galima rasti Kalahario dykumoje. Tiesa, jų dydžiai gerokai skiriasi nuo kultūrinių giminaičių. Kalahario JIE savo dydžiu prilygsta teniso kamuoliukui, o jų masė retai viršija 200 gramų. Lietuvoje yra išvesta JŲ veislė pavadinimu „Kiemintai“. Kas yra JIS?

  Atsakymus pateikti iki rugpjūčio 5 dienos. Google Formoje: https://forms.gle/K2i87YarTX4SEjQR7

  Teisingas atsakymas ir teisingai atsakiusieji – kartu su kitos savaitės klausimu. Laimingąjį išrinksime artimiausią trečiadienį vykstančio gyvo protmūšio „Ko nežino Kazys?“ metu, sukdami numylėtąjį „Laimės ratą“. SVARBU: Laimėtojo nuotrauka su prizu – privaloma.

  Primename, kad gyvi protmūšių žaidimai Širvintose vyksta kiekvieną trečiadienį gero maisto namuose „Alkanas Briedis“, Plento g. Norite dalyvauti? Susisiekime [email protected] arba telefonu 8 614 52549. Arba teisiog nurodytu laiku būkite nurodytoje vietoje ir nesikuklinkite pareikšdani savo norą 🙂

Parašykite komentarą

*

code