Šių metų rajono abiturientės krepšelyje puikuojasi du šimtukai

Musninkų A.Petrulio gimnazijos abiturientų išleistuvės. Nuotrauka Neringos Tuškevičienės

NERINGA TUŠKEVIČIENĖ

   Prabėgo dar vieni metai ir mokyklos į gyvenimą išleidžia dar vieną jaunimo laidą. Kaip sekėsi mūsų rajono abiturientams laikyti egzaminus, pasidomėjome Širvintų rajono savivaldybės administracijos. Į klausimus atsakė Švietimo ir kultūros skyrius:

-Kiek abiturientų (kandidatų) laikė abitūros egzaminus? (Gal galima išskirti atskiras mokyklas)

-Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 64 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 7 Gelvonų gimnazijos ir 15 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokiniai.

-Kiek abiturientų šiemet gavo šimtukus (vardai, pavardės ir dalykai)?

-Šiemet 2 šimtukus (už lietuvių kalbos ir literatūros ir anglų kalbos valstybinius brandos egzaminus) gavo viena Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus abiturientė.

-Kokie šios egzaminų sesijos rezultatai lyginant su ankstesniais metais? Kuriuose dalykuose Širvintų rajono abiturientai buvo stipriausi, kuriuose silpniausi?

-Abiturientams neblogai sekėsi laikyti anglų, biologijos, lietuvių kalbos ir literatūros valstybinius brandos egzaminus, o informacinių technologijų ir geografijos valstybinių brandos egzaminų balų vidurkiai aukštesni už šalies balų vidurkį.

-Kurios rajono gimnazijos abiturientams sekėsi geriausiai?

-Kiekvieno dalyko valstybinių brandos egzaminų ir laikiusių mokinių skaičius, ir balų vidurkis skiriasi, todėl pasakyti, kad vienai gimnazijai sekėsi geriau – neįmanoma.

-Ar buvo abiturientų, neišlaikiusių egzaminų?

Taip, buvo.

Neišlaikiusieji lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino, turėjo galimybę perlaikyti mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

INFORMACIJĄ PAPILDOME SAVIVALDYBĖS TINKLAPYJE SKELBIAMA ŽINUTE

Šiandien – brandos atestatų įteikimo šventė

  Šiandien – brandos atestatų įteikimo šventė. O abiturientai jau gali lengviau atsikvėpti sulaukę brandos egzaminų rezultatų. Tiesa, laukti jų teko iki paskutinių dienų.

  Šias metais rajone turime dvigubą „šimtukininkę“ – Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokinę Miglę Lipinskaitę, kuri maksimalius įvertinimus gavo už lietuvių kalbos ir literatūros (mokytoja metodininkė Rasa Baranauskienė) bei užsienio kalbos (anglų) (vyr. mokytoja Lada Kriščiūnienė) valstybinius brandos egzaminus. Išleistuvių šventėje jai bus įteikta ir Savivaldybės mero potvarkiu skiriama premija*.

  Šiandieną brandos atestatus gaus 83 Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 25 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos ir 40 (iš jų – 23 suaugusiųjų klasės) Gelvonų gimnazijos abiturientų.

 • Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 86 Širvintų rajono savivaldybės gimnazijų abiturientai: 64 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 7 Gelvonų gimnazijos ir 15 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokinių. Kiti mokiniai pasirinko laikyti mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.
 • Istorijos valstybinį brandos egzaminą laikė 26 rajono mokiniai (14 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 5 Gelvonų gimnazijos, 7 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos);
 • Užsienio kalbos (anglų) valstybinį brandos egzaminą laikė 87 mokiniai (65 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 9 Gelvonų gimnazijos, 13 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos);
 • Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 80 mokinių (60 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 6 Gelvonų gimnazijos, 14 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos);
 • Biologijos valstybinį brandos egzaminą laikė 30 mokinių (22 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 8 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos);
 • Geografijos valstybinį brandos egzaminą laikė  23 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokiniai;
 • Užsienio kalbos (rusų) valstybinį brandos egzaminą laikė 7 mokiniai: (4 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 3 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos);
 • Informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą laikė 5 mokiniai (4 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ir 1 Gelvonų gimnazijos mokinys);
 • Fizikos valstybinį brandos egzaminą laikė 9 mokiniai (6 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 3 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos);
 • Chemijos valstybinį brandos egzaminą laikė 4 mokiniai (3 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 1 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos).

  Šiais mokslo metais Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos geografijos ir informacinių technologijų, o Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos lietuvių kalbos, anglų kalbos ir biologijos valstybinių brandos egzaminų balų vidurkis yra aukštesnis nei šalies balų vidurkis.

  Visi laikiusieji Širvintų rajono mokiniai išlaikė fizikos, užsienio kalbos (rusų), geografijos ir chemijos valstybinius brandos egzaminus.

  Istorijos, užsienio kalbos (anglų), biologijos ir informacinių technologijų neišlaikė po 1 mokinį, matematikos neišlaikė 19 mokinių, lietuvių kalbos ir literatūros – 8 mokiniai.

  *Pagal naujai patvirtintą tvarką mokiniams, už brandos egzaminuose pasiektą maksimalų 100 balų įvertinimą Širvintų rajono savivaldybės mero potvarkiu skiriama 300 premija (už kiekvieną šimtuką).

6 thoughts on “Šių metų rajono abiturientės krepšelyje puikuojasi du šimtukai

 • 2023-07-19 at 07:39
  Permalink

  Prasmė tame, kad reikia turėti saiko ir takto jausmą. O tas, būtent tas, kuris neturi, visada stengiasi pakomentuoti, pasidalinti ir pasveikinti pirmas ir pirmesnis. Žmogus tiesiog jaučiasi reikšmingesnis, svarbesnis. Ir tas pigus dėmesio pritraukimas. Yra specializuotos interneto svetainės, kurios skelbia apie laisvas darbo vietas. Yra darbdaviai, kurie kuria darbo vietas. Ir yra tas svarbesnis, kuris pigiai iš naujo perskelbia nuo savęs. Susidaro įspūdis, kad žmogus net griūdamas rūpinasi labai paprastais ir bejėgiais žmonėmis.
  O kuklioji Miglė susilaukė iš ties didelio dėmesio. Virš trijų šimtų reakcijų Facebook, 20 sveikinimo komentarų. O kiek asmeninių – tik numanyti galime.

 • 2023-07-18 at 21:29
  Permalink

  Tai jums geras žodis šimtukininkei ir jos mokytojoms neturi prasmės? O kokia jūsų komentaro prasmė? Gal Dainius irgi nė nenutuokia apie tamstos egzistavimą.

 • 2023-07-17 at 10:35
  Permalink

  Gaila man šių dienų jaunimo, kadangi į valdžią eina feisbukiniai ir jų draugai, o ne žinios ir protas. Pavyzdys mūsų rajone vicemere dirba kas ir kokius mokslus baigusi? O mere, ką transliuoja per feisbuką prabangą, o kaip laikosi jos vadovaujamas rajonas, jai nusispjauti.
  Ir užsisakiusi komentatorius, kad rašytų vien apie jos grožį kiti komentarai ištrinami. Kad komentatoriai pamatytų, kaip atrodo Širvintų miestas, išskyrus miesto centrą!
  Gal ateityje ir Širvintų rajonui nušvis gerų darbų metai.

 • 2023-07-15 at 23:45
  Permalink

  Miglė apie Dainiaus egzistavimą, greičiausiai, net nenutuokia. Tai sveikinimas neturi prasmės.

 • 2023-07-15 at 23:34
  Permalink

  Matematikos neišlaikė beveik 24 proc. Tai 9 procentiniais punktais daugiau negu Lietuvis vidurkis.

 • 2023-07-15 at 11:11
  Permalink

  Nu, Migle, Jūs ir šaunuolė!!!
  Taip pat mokytojos Rasa Baranauskienė bei Lada Kriščiūnienė vertos didelės pagarbos.

  Daugiau komentuoti mokslo tema nematau prasmės. Kas nuo to pasikeis?

Comments are closed.