“Auksinio proto” savaitės klausimas. 6

“Auksinio proto” gyvų žaidimų Širvintose organizatorius atkuria vasaros žaidimą “Savaitės klausimas”, kuris vyks iki pat rudens. Taip siekiame platinti protmūšių virusą Širvintose ir norime jums paįvairinti vasarą.

  Jums tereikia atsakyti į vieną klausimą ir, jei pasiseks, pasiimti geriausio protmūšių Širvintose draugo MB Draustukas prizą (žinoma, mielai steigsime prizus ir iš kitų rėmėjų).

  Iki naujojo “Auksinio proto” gyvų žaidimų sezono pradžios (rugsėjį) bus sumuojami visų teisingai atsakiusių (nepriklausomai nuo to laimėjo savaitės prizą ar ne) taškai ir pabaigoje (preliminariai, rugsėjo pradžioje) bus paskelbtas VASAROS ČEMPIONAS, kuriam atiteks DIDYSIS PRIZAS.

  Praėjusios savaitės klausimas:

Prancūzijoje – Jean Chocolat, Anglijoje – Jack Pudding, Italijoje – Macarone, Nyderlanduose – Pikel-Hering, Vokietijoje – Hans Wurst. Pirmųjų trijų pavadinimų paaiškinti nereikia. Kalbant apie paskutinius du: vokiškai reiškia „dešra“, o olandiškai – „rūkyta silkė“. Visose šiose šalyse tai yra tradiciniai šios profesijos atstovų vardai. Nusišypsokite ir vienu žodžiu tiksliai atsakykite, kokia jų profesija?

Teisingas atsakymas: KLOUNAI

  Gauti 9 teisingų atsakymų (Edita, Daiva, Živilė, Erika, Ona, Jurgita, Ričardas, Gintaras, Irena,) , o Fortūna šią savaitę buvo palanki Irenai. Sveikiname! Būtinai susisieksime!

   Kovoje dėl Didžiojo prizo pirmauja (turi po penkis taškus): Edita, Daiva, Živilė, Erika, dar 4 dalyviai turi po 4 taškus, visi kiti (dar 19 dalyvių) turi mažiau taškų.

Šios savaitės klausimas:

   1871 m., Samuelis L.Klemensas (Samuel L.Clemens), visiems geriau žinomas Marko Tveno slapyvardžiu, užpatentavo JOS užsegimą. Daugiausia didelių dydžių JŲ yra parduodama Didžiojoje Britanijoje, o mažų dydžių – Japonijoje. Mary Phelps Jacobs 1914 m. užpatentavo savo sukurtos, turbūt, žinomiausios, JOS dizainą – JI buvo pasiūta iš kelių nosinių ir kaspino. Kas yra JI?

  Atsakymus pateikti iki rugpjūčio 8 dienos el.paštu: draustukas@gmail.com Siunčiant atsakymą nurodyti: 1. vardą, pavardę, pseudonimą ar pan. (bus skelbiamas teisingai atsakiusių sąrašas) 2. Kontaktą (el.paštas, telefonas ar kt., kad galėtume susiekti) 3. Žinoma, Jūsų atsakymą.

    Teisingas atsakymas skelbiamas kartu su sekančios savaitės klausimu. Klausimas gali pasirodyti bet kada, tad sekite „Krašto žinias“.

  Iš visų teisingai atsakiusių vienam laimingajam (kol kas vienam) atiteks MB Draustukas savaitės prizas, kurį atsiimti būtina per dvi savaites po paskelbimo. Laimėtojo nuotrauka – neprivaloma, bet labai pageidaujama.