“Auksinio proto” savaitės klausimas. 7

“Auksinio proto” gyvų žaidimų Širvintose organizatorius atkuria vasaros žaidimą “Savaitės klausimas”, kuris vyks iki pat rudens. Taip siekiame platinti protmūšių virusą Širvintose ir norime jums paįvairinti vasarą.

  Jums tereikia atsakyti į vieną klausimą ir, jei pasiseks, pasiimti geriausio protmūšių Širvintose draugo MB Draustukas prizą (žinoma, mielai steigsime prizus ir iš kitų rėmėjų).

  Iki naujojo “Auksinio proto” gyvų žaidimų sezono pradžios (rugsėjį) bus sumuojami visų teisingai atsakiusių (nepriklausomai nuo to laimėjo savaitės prizą ar ne) taškai ir pabaigoje (preliminariai, rugsėjo pradžioje) bus paskelbtas VASAROS ČEMPIONAS, kuriam atiteks DIDYSIS PRIZAS.

  Praėjusios savaitės klausimas:

1871 m., Samuelis L.Klemensas (Samuel L.Clemens), visiems geriau žinomas Marko Tveno slapyvardžiu, užpatentavo JOS užsegimą. Daugiausia didelių dydžių JŲ yra parduodama Didžiojoje Britanijoje, o mažų dydžių – Japonijoje. Mary Phelps Jacobs 1914 m. užpatentavo savo sukurtos, turbūt, žinomiausios, JOS dizainą – JI buvo pasiūta iš kelių nosinių ir kaspino. Kas yra JI?

Teisingas atsakymas: LIEMENĖLĖ

Gauti 16 teisingų atsakymų (Edita, Daiva, Živilė, Monika, Erika, Janina, Ona, Jurgita, Ričardas, Laimutė, Gintaras, Irena, Jolanta, Diana, Gytis, Justina) , o Fortūna šią savaitę buvo palanki Onai. Sveikiname! Būtinai susisieksime!

Kovoje dėl Didžiojo prizo pirmauja (turi po šešis taškus): Edita, Daiva, Živilė, Erika, dar 4 dalyviai turi po 5 taškus, visi kiti (dar 19 dalyvių) turi po 4 ir mažiau taškų.

Šios savaitės klausimas:

1444 m. išleista knyga “Historia de duobus amantibus” („Pasakojimas apie du meilužius”) – tai vienas ankstyviausių epistolinio romano pavyzdžių, kuriame pilna erotinių scenų. Jį parašė Enėjas Silvijus Pikolominis, kitaip žinomas kitu vardu. Nerašykite jo kito vardo, parašykite kokiomis, su knygos siužetu visai nesuderinamomis, pareigomis žinomas autorius?

   Atsakymus pateikti iki rugpjūčio 15 dienos el.paštu: [email protected] Siunčiant atsakymą nurodyti: 1. vardą, pavardę, pseudonimą ar pan. (bus skelbiamas teisingai atsakiusių sąrašas) 2. Kontaktą (el.paštas, telefonas ar kt., kad galėtume susiekti) 3. Žinoma, Jūsų atsakymą.

  Teisingas atsakymas skelbiamas kartu su sekančios savaitės klausimu. Klausimas gali pasirodyti bet kada, tad sekite „Krašto žinias“.

  Iš visų teisingai atsakiusių vienam laimingajam (kol kas vienam) atiteks MB Draustukas savaitės prizas, kurį atsiimti būtina per dvi savaites po paskelbimo. Laimėtojo nuotrauka – neprivaloma, bet labai pageidaujama.