“Auksinio proto” gyvų žaidimų Širvintose organizatorius atkuria vasaros žaidimą “Savaitės klausimas”, kuris vyks iki pat rudens. Taip siekiame platinti protmūšių virusą Širvintose ir norime jums paįvairinti vasarą.

  Jums tereikia atsakyti į vieną klausimą ir, jei pasiseks, pasiimti geriausio protmūšių Širvintose draugo MB Draustukas prizą (žinoma, mielai steigsime prizus ir iš kitų rėmėjų).

  Iki naujojo “Auksinio proto” gyvų žaidimų sezono pradžios (rugsėjį) bus sumuojami visų teisingai atsakiusių (nepriklausomai nuo to laimėjo savaitės prizą ar ne) taškai ir pabaigoje (preliminariai, rugsėjo pradžioje) bus paskelbtas VASAROS ČEMPIONAS, kuriam atiteks DIDYSIS PRIZAS.

  Praėjusios savaitės klausimas:

1444 m. išleista knyga “Historia de duobus amantibus” („Pasakojimas apie du meilužius”) – tai vienas ankstyviausių epistolinio romano pavyzdžių, kuriame pilna erotinių scenų. Jį parašė Enėjas Silvijus Pikolominis, kitaip žinomas kitu vardu. Nerašykite jo kito vardo, parašykite kokiomis, su knygos siužetu visai nesuderinamomis, pareigomis žinomas autorius?

Teisingas atsakymas: POPIEŽIUS

Gauta 14 teisingų atsakymų (Edita, Daiva, Živilė, Monika, Erika, Ona, Jurgita, Ričardas, Laimutė, Gintaras, Irena, Jolanta, Diana, Gytis) , o Fortūna šią savaitę buvo palanki Dianai. Sveikiname! Būtinai susisieksime!

Kovoje dėl Didžiojo prizo pirmauja (turi po septynis taškus): Edita, Daiva, Živilė, Erika, dar 4 dalyviai turi po 6 taškus, visi kiti (dar 19 dalyvių) turi po 5 ir mažiau taškų.

Šios savaitės klausimas:

Pirmasis Xmetras buvo be skalės ir vadinosi Xskopu, kurį sudarė nedidelis tuščiaviduris stiklinis rutulys (apie 8 mm skersmens), kurio atviras galas buvo prilydytas prie stiklinio vamzdelio (apie 1 mm skersmens). Kaip ir Xmetrą, Xsą esate naudoję beveik visi, o apie X drabužius, Xvizorių ir Xstatą esate bent girdėję. Kas yra X?

  Atsakymus pateikti iki rugpjūčio 22 dienos el.paštu: draustukas@gmail.com Siunčiant atsakymą nurodyti: 1. vardą, pavardę, pseudonimą ar pan. (bus skelbiamas teisingai atsakiusių sąrašas) 2. Kontaktą (el.paštas, telefonas ar kt., kad galėtume susiekti) 3. Žinoma, Jūsų atsakymą.

Teisingas atsakymas skelbiamas kartu su sekančios savaitės klausimu. Klausimas gali pasirodyti bet kada, tad sekite „Krašto žinias“.

  Iš visų teisingai atsakiusių vienam laimingajam (kol kas vienam) atiteks MB Draustukas savaitės prizas, kurį atsiimti būtina per dvi savaites po paskelbimo. Laimėtojo nuotrauka – neprivaloma, bet labai pageidaujama.