Kaip atpažinti tiesą ir atsispirti melui?

Kaip tikrinti faktus? Kas yra tiesa? Koks žiniasklaidos vaidmuo ugdant sąmoningą visuomenę? Apie tai trečiadienio vakarą Širvintų viešosios bibliotekos skaitykloje rajono bibliotekininkams kalbėjo Vietos bendruomenių žurnalistų tinklo vadovė, Kaune dirbanti žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė.

  Plačiau apie projektą rašo DIGIRES (Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimų centras):

 “Lietuvos bibliotekoms patikėtas reikšmingas vaidmuo – ugdyti visuomenės medijų ir informacinio raštingumo kompetencijas. Pernai bibliotekose pirmą kartą organizuota Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo MIRKT savaitė šiemet vyksta su dar didesniu užsidegimu. Gausioje ir įvairialypėje programoje suplanuoti susitikimai ir su Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimų centre DIGIRES bendradarbiaujančiais bei apmokytais vietos žiniasklaidos atstovais.

  Spalio mėn. 24, 25, 26 dieną vyko susitikimai su skaitytojais Širvintų, Kalvarijos, Pagėgių, Akmenės ir Visagino bibliotekose, kurių metų profesionalūs žurnalistai pasakos apie savo veiklos principus, supažindis su įstatymais ir etikos standartais, kurių privalo laikytis žurnalistai, aiškins, kuo skiriasi žurnalistinis turinys nuo įvairaus kito turinio, kurį žmonės kuria socialiniuose tinkluose.

  Suplanuotų susitikimų tema: „Skaitytojų ir žurnalistų dialogas: ko trūksta, kad taptume vieni kitiems labiau reikalingi?“ Jų metų dalyviai turės galimybę užduoti klausimus, vyks diskusija, ko auditorijos tikisi iš vietos žurnalistų, dalinsis mintimis bei ieškos sprendimų, kaip stiprinti vietos žurnalistiką. Pagrindinis susitikimų tikslas – stiprinti pasitikėjimą žurnalistika ir žurnalistais, ieškoti dialogo ir galimybių bendradarbiauti.

  Bibliotekų lankytojų ir žurnalistų dialogo MIRKT savaitėje partneris – asociacija Vietos bendruomenių žurnalistų tinklas, tęsianti ir palaikanti DIGIRES iniciatyvą stiprinti visuomenės skaitmeninį atsparumą, atkuriant skaitytojų pasitikėjimą kokybiška žurnalistika.

  „Gyvename informacinėje eroje, kuomet didžioji dalis mus pasiekiančios informacijos yra nepatikima – dezinformatyvi, melaginga, manipuliacinė. Todėl tampa vis svarbiau ne tik gebėti atskirti tiesą nuo melo, bet ir išmokti tinkamai naudoti informaciją, patiems netapti melo skleidėjais. Kokybiška ir patikima žiniasklaida bei etiškai dirbantys žurnalistai gali tapti tuo filtru, kuris mums padėtų nepatekti į melo ir manipuliacijų tinklą. Ir jei jau patikime žiniasklaidai tokį svarbų vaidmenį – drauge turime kelti ir didesnius reikalavimus žiniasklaidai ir žurnalistams“, – sako Vietos bendruomenių žurnalistų tinklo vadovė, Kaune dirbanti žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė.”

 Lektorės įspūdžius apie viešnagę Širvintose galite perskaityti čia

Nuotraukos Neringos Tuškevičienės

 

2 thoughts on “Kaip atpažinti tiesą ir atsispirti melui?

 • 2023-10-27 at 21:56
  Permalink

  Baisūs balvonėliai. Didžiulis įžeidimas poetui

 • 2023-10-27 at 19:53
  Permalink

  Labai “laiku” ir “vietoje”. Čia kaip karščiuojančiam ligoniui pasiūlyti nemokamas dainavimo pamokas.

  Niekas kažkodėl nesiteikia pakonsultuoti kaip gauti finansavimą iš Medijų rėmimo fondo, O, kaip skelbia internetas, piniginis fondas didelis – net 5 milijonai eurų. Taigi, Širvintoms pagal gyventojų proporcijas priklausytų 26000 eurų. Būtų pats tas tokiai žiniasklaidos priemonei. Už tokią sumą “Krašto žinios” galėtų samdyti nepriklausomą žurnalistą straipsnių rašymui.

  Fondas skiria paramą viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų projektams ir veiklai pagal šias programas (prioritetines sritis): kultūrinės žiniasklaidos ir kultūros periodinių leidinių; REGIONINĖS ŽINIASKLAIDOS; ir t.t.

Comments are closed.