Interviu su šlykštukais

  Bagaslaviškio dienos centro vaikai tapo  LABAITEATRAS  partneriais Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos remiamame neformaliojo vaikų švietimo projekte „Žaidžiame teatrą – pažįstame pasaulį”. Lapkričio mėnesį įvyko šis susitikimas. Buvo vykdomos įvairios veiklos: kūrybinės scenografijos dirbtuvėlės su teatro dailininke-scenografe Roberta Poškaite, interaktyvus edukacinis spektaklis (aktorės Agnė Sunklodaitė, Viola Klimčiauskaitė), projekto kūrėjų diskusija su vaikais bei jų ugdytojais.

   Susitikimas prasidėjo nuo vaidinimo „Interviu su šlykštukais“. Patys aktoriai pristato šį spektaklį taip: „Mes visi bijome. Ir vaikai ir suaugę. Kai augam – mūsų baimės auga kartu su mumis. Arba mažėja, nes mes tampame didesni. Tačiau jos niekur neišnyksta. Keisčiausia, kad aplink mus gyvena daugybė padarėlių, kurie irgi labai mūsų bijo. O mes bijom jų. Bijom, nes nepažįstam, nežinom ką jie galvoja, apie ką svajoja, ar mėgsta dainuoti? Todėl pavadinome tuos baisius nepažįstamuosius „šlykštukais“ ir net paėmėme iš jų interviu.“  Vaikai kartu su aktoriais tyrinėjo „šlykštukų“ pasaulį. Pasaulį, kuriame gyvena Vorė, Rupūžė, Gyvatė, Sliekai ir kiti nemalonūs padarai. Būtent šio pokalbio (interviu) metu paaiškėjo, kad „šlykštukai“ nėra jau tokie baisūs, ypač, kai su jais susipažįsti. Vaikai aktyviai dalyvavo šiame vaidinime: atsakinėjo į klausimus, dainavo, fotografavo…Ir vis negalėjo atsistebėti, kaip aktoriai gali įsiminti tiek daug žodžių?

  Po vaidinimo vyko edukacinės kūrybinės scenografijos dirbtuvėlės. Vaikai buvo mokomi kai kurių rankų teatro gudrybių. Jie ant pirštinių ir kojinių piešė įvairius veikėjus, juos puošė. Buvo puikus bendravimo darbas. Rezultatai buvo nuostabūs. Visi džiaugėsi šia partneryste.

   Vėliau aktoriai šiltai bendravo su vaikais, vadovais. Buvo daug klausimų, pasisakymų, pokalbių, įvairių nuomonių… Tačiau atėjo laikas atsisveikinti. Vaikai nusifotografavo kartu su aktoriais, padėkojo jiems ir išsakė norą dar kartą susitikti.

    Nuoširdžiai dėkojame LABAITEATRAS aktoriams, jų vadovui.

Bagaslaviškio vaikų dienos centro informacija

One thought on “Interviu su šlykštukais

  • 2019-11-18 at 09:38
    Permalink

    Labai įdomus spektaklis. Rekomenduoju pažiūrėti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Parašykite komentarą

*

code