Bendruomenės pareigūnai: primename atsakomybę už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus

  Nuo balandžio 3 dienos, kai policija įgijo teisę surašyti protokolus už karantino taisyklių pažeidimus, Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai surašė 27 administracinio nusižengimo protokolus pagal ANK 45 str. 4 d.

  Dėl karantino taisyklių pažeidimų Administracinio nusižengimo protokolus gali surašyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

   Karantino ir saviizoliacijos pažeidimai, privalomas apsauginių kaukių nedėvėjimas fiziniams asmenims Administracinių nusižengimų kodekse pagal ANK 45 str. 4 d. numatytos baudos siekia nuo 500 iki 1500 eurų.

   Iš užsienio grįžęs žmogus arba asmenys, kurie įtariami, kad serga COVID-19 liga, bei kontaktavę su šiuo virusu apsikrėtusiais žmonėmis privalo 14 dienų gyventi izoliacijoje. Jie pasirašo sutikimą būti izoliuotais savo namuose, kitoje gyvenamoje vietoje, paskirtoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose.

   Administracine tvarka baudžiami ir asmenys, kurie pažeidė paskirtą medicininį režimą. Pavyzdžiui, žmogus turėjo gydymo įstaigoje atlikti testą dėl koronaviruso, tačiau jis be pateisinamos priežasties nepasirodė.

   Primenama, kad atvirose viešosiose vietose galima lankytis ne didesnėmis nei 2 asmenų grupelėmis (išskyrus šeimos narius), būtina laikytis saugaus 2 metrų atstumo ir trumpesnio nei 15 minučių bendravimo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, o veikiančiose prekybos ir paslaugų vietose galima lankytis tik vienam šeimos nariui.

   Baudos gali sulaukti asmuo, kuris viešoje vietose bus be apsauginių kaukių ar neprisidengęs veido šaliku ar skarele, nes nuo balandžio 10 dienos PRIVALOMA.

   Nepilnamečiai iki 16 metų negali būti baudžiami už šių draudimų nesilaikymą, tačiau tėvai gaus baudą už vaikų nepriežiūrą (tėvų valdžios nepanaudojimas).

   Tėvai gali sulaukti baudos už karantino sąlygų nesilaikymą, jeigu žaidimų aikštelėje leidžia vaikams žaisti su kitos šeimos vaikais.

   Pirmą kartą pažeidus nustatytą tvarką fiziniams asmenims gali būti skirta pusė Administracinių nusižengimų kodekse numatytos minimalios baudos (tai būtų 250 eurų).

  Jeigu asmuo per metus jau yra baustas už tą patį pažeidimą, jam gali būti skiriama apie 1000 eurų bauda.

   Baudą skiriantis pareigūnas gali sumažinti arba padidinti baudos dydį sankcijos ribose – nuo 500 iki 1500 eurų, atsižvelgdamas į lengvinančias aplinkybes, pavyzdžiui, kaltės pripažinimas, arba sunkinančias aplinkybes, pavyzdžiui, pažeidimas padarytas, esant neblaiviam.

  Griežtesnės baudos nuo 1500 iki 6000 eurų yra numatytos juridinio asmens vadovui ar kitam atsakingam asmeniui. Kadangi maksimalus baudos dydis viršija 1500 eurų, šiuo atveju, teismas spręstų, kokio dydžio baudą taikyti priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio.

   Jeigu karantino metu veiktų, pavyzdžiui, sporto klubas, grožio salonas, bauda skiriama šios įmonės vadovui ar kitam atsakingam asmeniui. Draudžiami ir viešieji renginiai: sporto varžybos, koncertai, masiniai renginiai ir t.t.

   Už nustatytų saugumo priemonių nesilaikymą gali būti baudžiami ir transporto bendrovių atsakingi asmenys. Tarpmiestiniuose ir priemiestiniuose viešojo transporto autobusuose leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Transporto priemonės turi būti dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse.

   Būkime drausmingi, gerbkime ir saugokime save ir kitus! Būkime sveiki!

Širvintų r. policijos Bendruomenės pareigūnai

4 thoughts on “Bendruomenės pareigūnai: primename atsakomybę už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus

 • 2020-04-17 at 20:25
  Permalink

  Esant automobilyje veido kauke nebūtina, bet išlipus iš automobilio ji jau PRIVALOMA.

 • 2020-04-17 at 19:05
  Permalink

  Ar važiuodamas automobiliu su sutuoktine arba vienas privalau dėvėti kaukę? Ar pakanka ją užsidėti išlipant iš auto?

 • 2020-04-17 at 17:49
  Permalink

  Automobilyje, jei tai daugiau kaip 2 žmonės važiuoja į darbą ar kitais būtinais reikalais tai viskas suprantama, bet jeigu važinėjamasi iš neturėjimo ką veikti ar leidžiamas laisvalaikis automobilyje tiek žmonių kiek jame telpa, tai kaip ir susibūrimas karantino metu, artimas kontaktas, dėl to nesaugu sau ir aplinkiniams. Būkime sąmoningi.

 • 2020-04-17 at 16:05
  Permalink

  Prašau , paaiškinti automobiliuose kiek gali būti žmonių 5 min susiburimui

Parašykite komentarą

*

code