Mintys apie lauktą ir sulauktą prekybos centrą

  Mažiausiai kelerius metus Širvintose sklandė žinia, apie planuojamą statyti prekybos centrą “Norfa”. Buvo minima ir konkreti vieta – Musninkų kelyje, pusiaukelėje tarp žiedo ir Beržės upelio. Vėliau teko matyti skelbimus, apie toje vietoje parduodamus žemės sklypus. Nežinia, ar tai susiję su prekybos centru, ar tai viso labo sutapimas, bet mieste pasigirdo kalbos, kad prekybos centras toje vietoje nebus statomas.

   2020 m. balandžio 3 dieną, kaip per penkerius metus jau tapo norma, niekur kitur, bet Facebook, labai brangios merės apreiškimų paskyroje, atsirado skelbimas: „Į Infostatybos sistemą jau keliami naujojo prekybos centro „Norfa“ Širvintų mieste (Zibalų g. prie „Viados“ degalinės) statybos projektiniai pasiūlymai. Tai – pirmasis projektas, kurio derinimas nuo A iki Ž vyks nuotoliniu būdu”

  Bet apie viską nuo pradžių.

   Antradienį, balandžio 21 dieną, paskambina vienas realus, konkretus žmogus, ir pasakoja savo draugės įspūdžius. Ta draugė, gyvena Zibalų gatvės daugiabučiame name Nr.15. Išvedė šunį pasivaikščioti į šalia esančią pievelę. Anot pašnekovo draugės, ji pievoje rado lentelę, su informacija, kad toje pievoje bus statomas prekybos centras, ir savo siūlymus reikia pateikti iki balandžio 22 dienos. Taigi mano pašnekovas teiraujasi, gal aš ką nors apie tai žinau.

   Gyvename tokiais laikais, kai tarybos nariai opozicijoje yra visiškai izoliuoti nuo bet kokios informacijos. Pažadu vakare išsiaiškinti. Grįžtu namo, jungiu kompiuterį, internetą. Per šiuos pastaruosius kelis metus įgijau nemenką patirtį ieškant ir randant, tai, kas savivaldos merginoms labai neparanku… Surandu, kur yra informacija apie busimo prekybos centro projektinius siūlymus, atsisiunčiu visus dokumentus. atsisiunčiu visus dokumentus. Paskambinu internetinio dienraščio „Krašto žinių“ redaktorei Neringai Tuškevičienei. Metas vėlyvas, bet reikalas ypatingai svarbus, reikia skelbti kuo greičiau, tad sutarime, kad ji rašys tekstinę dalį, o aš darysiu dokumentų nuotraukas ir žemėlapių bei brėžinių nuotraukas. Viską nusiunčiu Neringai, ji trečiadienį, balandžio 22 dieną straipsnį talpina svetainėje „Krašto žinios“. Numanau, kad žinia, jog siūlymų svarstymas vyks viso labo už kelių dienų, balandžio 27 dieną, daugumai buvo staigmena.

Šioje vietoje turiu pasakyti, kad aš nesu nusiteikęs “Prieš” prekybos centro “Norfa” įsikūrimą Širvintų mieste. Kaip tik atvirkščiai, aš esu „Už” visų prekybos, gamybos ir visų įmanomų verslų įsikūrimą Širvintose.

 

   Nuvažiuoju vakar į planuojamo prekybos centro vietą pasižiūrėti, kokia iš tiesų padėtis. Jau geriau būtų man pamelavę… Bet ne. Prie degalinės, tolimiausiame kampe nuo daugiabučio namo, stovi stendas, skirtas už europines lėšas vykdomų projektų viešinimui. Prie jo metalinės atramos, apie 70 centimetrų nuo žemės, lipnia juosta pritvirtintas informacinis skelbimas, apie planuojamo prekybos centro projektinius siūlymus. Lentos dydis gal A3 lapo formato dydžio.

   Šioje vietoje turiu pasakyti, kad aš nesu nusiteikęs “Prieš” prekybos centro “Norfa” įsikūrimą Širvintų mieste. Kaip tik atvirkščiai, aš esu „Už” visų prekybos, gamybos ir visų įmanomų verslų įsikūrimą Širvintose. Viskas slypi detalėse. Todėl manau, kad turiu teisę tiek savo vardu, tiek tų, kurie nedrįsta, užduoti viešus klausimus.

 1. Šiandien, ruošdamasis straipsnio rašymui, nagrinėjau Širvintų miesto bendrąjį planą. Pagrindinių sprendinių brėžinyje radau štai tokią informaciją: teritorija, kuri yra nuo Upelio gatvės iki Plento gatvės, ir nuo Zibalų gatvės iki pat daugiabučio namo Nr. 15 yra „uKv“ paskirties. Kitaip sakant, ši teritorija nėra gyvenamosios ar kokios nors rekreacinės paskirties, jei gerai suprantu, tai ji yra komercinės veiklos. „Mišrios vidutinio užstatymo intensyvumo teritorijos“. Vadinasi, minimoje teritorijoje atsiras ne tik prekybos centras, bet galimai dar daugiau ne gyvenamosios paskirties objektų.

Klausimas: ar turime tokią tradiciją, kad bendras Širvintų miesto planas ir visi jo pakeitimai ir perspektyvos yra plačiai nagrinėjamos taryboje ir su visa visuomene? Kada konkrečiai buvo pakeista šios teritorijos paskirtis? Kitas labai subtilus klausimas, kas vyko tarp žemės paskirties pakeitimo ir statybų leidimo išdavimo? Aš suprantu, kad žmonės, kurie turi gyvenimiškos patirties ir „Gimę ne vakar“, girdėdami pastarąjį klausimą šypsosi…

 1. Kaip miražas tolumoje matosi geros tradicijos miestų sprendimai, kad pagrindiniai prekybiniai centrai įsikuria šalia miesto, gal būt netgi vienoje teritorijoje. Turėtumėm savaitinių, savaitgalinių apsipirkimų tradiciją. Mieste, mano manymu, turėtų būti mažosios prekybos įmonės, kavinės, kepyklėlės. Klausimas: ar tikrai didieji prekybos centrai turėtų įsikurti šalia gyvenamųjų namų? Ar palinkėtumėte sau ir savo vaikams užsiimti smulkiu verslu, ir atidaryti mažąją parduotuvę, kavinę, kepyklą?
 2. Kaip manote, ar patogus ir saugus bus įvažiavimas į prekybos centrą? Mano manymu, tai sankryža sankryžoje. Ar Širvintose tokia brangi žemė ir jos tiek mažai? Tikslinu klausimą: ar saugu ir patogu bus atvykstantiems ir išvykstantiems iš degalinės, kai ten pat yra įvažiavimas į prekybos centrą? Lygiai toks pats klausimas dėl įvažiavimo į daugiabutį namą Zibalų gatvė, Nr 15?
 3. Ar nepablogės minėto namo gyventojų gyvenimo kokybė, kai galimai anksti ryte bus atvežamos ir iškraunamos prekės?
 4. Iš dokumentų matosi, kad prekių iškrovimo vieta („rampa“), yra kairėje pastato pusėje, kuri yra arčiausiai minėto namo. Tikėtina, kad ir šaldymo kameros bus ten pat. Įprasta, kad šaldymo įrenginių lauko dalys nėra užtektinai tylios. Klausimas: ar šaldymo įrenginių skleidžiamas garsas nepablogins minėto namo gyventojų gyvenimo kokybės?
 5. Ar prekybos centro valdytojai bus geranoriški, ir ne darbo valandomis leis žmonėms naudotis automobilių stovėjimo aikštele? Tai nėra privaloma, greičiau geros valios gestas, labiausiai aktualus artimiausio namo gyventojams.
 6. Ar toks atsainus informacijos pateikimas, kai mikroskopinio dydžio informacinė lenta pastatoma visiškai nematomoje vietoje, jūsų, miesto gyventojai, nežemina? Ar žodžiai „Vergams palikit vargo naktį klaikią“, jau neaktualūs? Ar artimiausio namo laiptinėse ar pašto dėžutėse tikrai buvo išplatinti informaciniai pranešimai??
 7. Akivaizdu, kad labai brangi merė prekybos centro atėjimą pateikė kaip savo kūdikį. Ar visi prieštaraujantys, drįstantys diskutuoti, ar net abejoti bus paskelbti „visuomenės priešais“?

Tai tik klausimai. Kartoju, nesu „Prieš“ prekybos centro įsikūrimą.

Primenu, viešas susirinkimas vyks nuotoliniu būdu 2020-04-27 17.30 val. tiesioginės transliacijos internetu nuoroda: https://zoom.us/j/161703983

VIRGINIJUS SARPAUSKAS, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Nuotaukos autoriaus

 

12 thoughts on “Mintys apie lauktą ir sulauktą prekybos centrą

 • 2020-05-06 at 12:03
  Permalink

  Per karantina zmonems stogas vazioja? Nu nianorit niapirkit naujoj Norfoj. O tai visokiu prekabu jesko. Toliarancijos Vysiems ir giaros denos!

 • 2020-04-30 at 07:59
  Permalink

  Va taip ir žlugdomi vietiniai. Nuomavo patalpas, pinigėlį gavo, pašalpos nereikėjo.

 • 2020-04-30 at 06:54
  Permalink

  O kas bus senosios norfos vietoje?

 • 2020-04-28 at 17:14
  Permalink

  Ponia statosi namą ant kranto, ponios pilkasis kardinolas ima nuomilžas jos vardu ir stato kotedžus pardavimui.

 • 2020-04-28 at 14:53
  Permalink

  nenoriu norfos po langais, man gera ir senoji, bet noriu bandelių. Kada gi mėrė ryšis pastatyt BANDELINĘ, o gal kažko bijo ?

 • 2020-04-27 at 21:19
  Permalink

  Ruošiantis prekybos tinklų plėtrai buvo parengtas prekybos tinklų išdėstymo specialusis planas,
  tai kodėl jo nesilaikoma.

 • 2020-04-27 at 11:14
  Permalink

  Skelbimas skirtas šuniukų vedžiotojams, kad žinotų , kad greit čia vedžiot nebus galima. Tai ir skelbimas atitinkamas

 • 2020-04-27 at 08:53
  Permalink

  Tikrai nelinkiu, kad mano vaikai liktų Širvintose. Provincija su vergų/parsidavėlišku mentalitetu.

 • 2020-04-26 at 14:30
  Permalink

  Pasirodo vis daugiau gandų, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas mirė jam buvo atlikta „širdies ir kraujagyslių sistemos procedūra“. Tai padaryti buvo nuspręsta dėl Šiaurės Korėjos lyderio pomėgio daug rūkyti ir persidirbimo.

 • 2020-04-26 at 14:20
  Permalink

  Aš esu vergas. Nemoku ir nenoriu galvoti. Mierė gereuse. Ji pastatys man nemokamai norfa. Aš vaikščiosiu ir ieškosiu ten akcijų. Paprašysiu merės, kad padarytų mažas kainas. Ir bus mažos kainos. Norfoje pati gereuse mėsa. O aš mėsą mėgstu. Kai užvalgau mėsos būna stipriau. Jaučiuosi laimingesnis. Širvintai gražieja.

 • 2020-04-26 at 11:05
  Permalink

  Užtat kokio dydžio plakatas apie tai, kaip Širvintos gražinasi

 • 2020-04-26 at 11:01
  Permalink

  Nei jūs dalyvaukit tam pristatyme, nei jūsų reikia. Seniai viskas nutarta. Nedrumskit vandens

Parašykite komentarą

*

code