„RetroPlast“ ir vėl bando ateiti

Vidmantas Mateika, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

/ VIDMANTAS MATEIKA /

   Ilgai rajono spaudoje ir iš politikų lūpų skambėjo žodis „RetroPlast“. Vieni gąsdino tarša, kiti džiaugėsi būsimomis naujomis darbo vietomis. Po kurio laiko aistros nutilo ir dauguma ėmė galvoti, kad problema išnyko.

   Ar gyventojai vis dar pagalvoja, kokia ta situacija su „RetroPlast“ perdirbimo veikla, kurią planavo miesto pašonėje? O situacija tokia, kad statybos leidimai gauti, upelis pavadintas grioviu ir t.t.

   Deja, panašu, kad atliekų perdirbimo buldozeris jau važiuoja nepaisant gyventojų didelio pasipriešinimo. Laiškai buvo pasiekę  LR Seimo narius, ministrus, aplinkosaugininkus ir galvojom kad šio buldozerio sustabdyti neturi galios niekas.

   Mūsų rajono taryba buvo pasidalinusi į dvi barikadų puses. Vieni už, kiti prieš. Vieni teigė – tegul kuriasi jeigu atitiks aplinkosauginius reikalavimus, juk bus sukurta darbo vietų. Kita pusė kategoriškai prieštaravo tokiai kaimynystei. Nors ir kokie tie taršos reikalavimai būtų neviršijami, bet daugiau ar mažiau mūsų rajonas bus teršiamas.

    Praėjusios kadencijos opozicija intensyviai dirbo, kad šį gamykla neatsirastų mūsų rajone. Juo labiau, kad buvo planuojama, jog gamykloje bus perdirbamos ne tik Lietuvos plastiko atliekos, bet ir 80 proc. atsivežtų iš Skandinavijos šalių. Apie tai rašiau jau ne vieną kartą.

   Tuo metu Živilė Pinskuvienė ir kai kurie jos komandos nariai kritikavo opoziciją, neva mes prieš investicijas į rajoną. Bet opozicija ir aktyvūs rajono gyventojai nepasidavė ir toliau bandė užkirsti kelią šiam verslui plėtotis mūsų rajone.

   Pagaliau rajono  valdantieji suprato, o gal ką nors sugalvojo, ir kardinaliai pakeitę savo nuomonę – išvien su opozicija tarė atliekų perdirbimui NE. Aišku, mums kaip opozicijai tapo lengviau, kad pagaliau sutapo požiūris ir viltis tapo realybe, kai praėjusiame tarybos posėdyje dalyvavę atstovai iš „RetroPlast“ pareiškė, kad atliekų perdirbimo gamyklos nestatys. Aš asmeniškai pasijutau geriau, kurį laiką gyvensime švaresnėje aplinkoje.

   Tačiau reikia išlikti budriems. „RetroPlast“ prašo tarybos pritarti infrastruktūros projektui, nes dabar jau ketina statyti logistikos centrą. Iš pirmo žvilgsnio atrodo viskas gerai, logistikos projektas mums kaip ir priimtinas. Papildomos darbo vietos mūsų rajono gyventojams, sutvarkyta teritorija – ko daugiau norėti. Tačiau atidžiai panagrinėjus informaciją ir dokumentus, akivaizdu, kad ši įmonė tokia veikla nesiverčia. Gal tai naujas verslas? Nežinia.

   Man kyla abejonių, ar tik nebus paslėpta atliekų perdirbimo gamykla po logistikos veikla? Tokiu būdu pastatytų be jokio triukšmo. Man, kaip tarybos nariui, jokia dokumentacija dėl projektų pakeitimų nebuvo pateikta, tik tarybai žodžiu pristatė keičiantys veiklą šioje teritorijoje. Ar galima tikėti šios įmonės pažadais? Nežinia.

    Kai kurie valdantieji kartu su mere rodė susidomėjimą ir kėlė ne vieną klausimą posėdyje, ar tai nebus kaip geram filme surežisuota scena. Ar galime tikėti staiga merės pakeistu požiūriu dėl šios įmonės veiklos, kai ji įnirtingai siekusi į rajoną atvesti „RetroPlast“, dabar pasisako prieš atliekų perdirbimą šalia miesto? Kas paneigs arba patvirtins, jog tai tik noras įtikti  rajono gyventojams, o gal siekis apginti čia gyvenančius žmones? Puikiai žinom, kur gyvena merė – Vilniuje, tad jai ir jos šeimai pavojus nekiltų.

   Laikas parodys, ar atliekų perdirbimo verslas bus, tik svarbu, kad nebūtų per vėlu.

   Na, o gyventojų noriu paklausti, ar jie tiki šios įmonės taip staiga pakeistais planais?

Vidmantas Mateika yra Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

 

 

 

 

8 thoughts on “„RetroPlast“ ir vėl bando ateiti

 • 2020-07-20 at 08:23
  Permalink

  Medžius naikinam, brudą įsileisim. Tai kur patys slėpsimės?

 • 2020-07-11 at 09:49
  Permalink

  Nors vienas tarybos narys išdrįso informuoti gyventojus. A kitiems dzin. Užmigo ant laurų. Matau tik du dirbančius žmonėms. Mateiką ir Sarpauską. Dar keli šumina, kad save parodytų. O kiti – etatiniai rankų kilnotojai. Dar ir kilnoja su nurodymu

 • 2020-07-09 at 17:09
  Permalink

  Viskas aišku, tik įdomu kodėl tarybos narys iškėlė šį klausimą beveik po pusantro mėnesio? Juk klausimas buvo taryboje jei neklystu gegužės men. Ilgokai mąstė….

 • 2020-07-08 at 19:21
  Permalink

  Miestelis gražėja. Bet neįleiskite nuodytojo. Mes dar gyventi norime.

 • 2020-07-08 at 10:24
  Permalink

  O aš netikiu tokiu atsivertimu. Gal kažko nepasidalijo?

 • 2020-07-08 at 10:22
  Permalink

  Tegu statosi 10 km nuo gyvenviečių ir kartu kelius nutiesia. O dabar gudrūs – keliai, komunikacijos yra. Papigiaiskos darbo jėgos taip pat.

 • 2020-07-08 at 08:41
  Permalink

  Prieš rinkimus už babkes pats laikas gamyklas statyti: “štai jums leidimas, o mane įsipareigojate per rinkimus paremti!” Ką, blogas planas?

 • 2020-07-08 at 07:20
  Permalink

  Ko negali pinigai, tą gali dideli pinigai. Gal kas ir labai nenori tos gamyklos, bet tikiu, kad ji bus. Jeigu galimai neužteko „atkato”, galimai bus didelis „atkatas”. Žinant kai kieno apetitą „babkėms”, viskas bus kaip tūri būti, o ne kaip geriau rajono gyventojams.

Parašykite komentarą

*

code