Širvintų rajono socialinių darbuotojų atlygis vienas mažiausių Lietuvoje

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

   Prabangūs fontanai, ir dar prabangesnės vis nesibaigiančios šventės stebina ne tik širvintiškius, bet ir svečius. Tačiau aiškėja, kad galėdami pasigirti gražiomis šventėmis, kai kuriems darbuotojams mokame vienus mažiausių darbo užmokesčių Lietuvoje.

    Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai paskelbus vidutinius biudžetinėse įstaigose ar seniūnijose dirbančių socialinių darbuotojų darbo užmokesčius su priemokomis į rankas matyti, kad Širvintų rajonas yra tarp dešimt kitų rajonų, kurie moka mažiausius atlyginimus socialiniams darbuotojams. Širvintų rajono socialinių darbuotojų vidurkis „į rankas“ vos 715 eurų, kai tuo tarpu Vilniaus mieste mokama 1046 eurai, Panevėžio mieste 928 eurai, Vilniaus rajone 918 eurų. (žiūrėkite SDAM lenteles).

    „Bendra tendencija savivaldybėse yra teigiama, tačiau socialinių darbuotojų darbo užmokestis dar atsilieka nuo šalies vidutinio darbo užmokesčio, kuris šių metų pirmą ketvirtį siekė 879 eurus „į rankas“. Norėtume paraginti savivaldybes būtinai nukreipti socialinių darbuotojų darbo užmokesčio didinimui piniginei socialinei paramai nepanaudotas lėšas, kaip kad nustatoma įstatymu, taip pat, jei yra galimybių, panaudoti savivaldybių lėšas. Nors socialinis darbas yra ilgai trunkanti, tačiau labai tvari investicija, nes tai padeda pakilti iš bėdų šeimoms, žmonėms, išėjusiems iš įkalinimo įstaigų, prisideda prie negalią turinčių gyventojų integracijos visuomenėje, senjorų savarankiškumo stiprinimo“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.

Ar neišsibėgios socialiniai darbuotojai iš rajono?

    Neužmirškime lietuvių liaudies tautosakos, kur sakoma, kad žuvis ieško, kur giliau, o žmogus, kur geriau.

   Kai mažą atlygį moka Zarasai, Molėtai ar Lazdijai, stebėtis nėra ko. Šių rajonų gyventojams iki Vilniaus toli – kasdien į darbą neprivažinės. Tad darbuotojų nutekėjimas negresia. Tačiau, kad neprasidės socialinių darbuotojų nutekėjimas į Vilnių – širvintiškiams garantijų mažai. Juo labiau, kad ne vienas širvintiškis jau dabar sėkmingai važinėja dirbti į sostinę. Tarp važinėjančių ne vienas medikas ir socialinis darbuotojas ar jo padėjėjas.

   Eilinį kartą įsitikiname, kad neteisingai sudėlioti prioritetai gali atnešti žalos. Nutekėjus socialinių darbuotojų kadrams, neliks, kas rūpinasi daugiavaikėmis šeimomis, seneliais ir neįgaliaisiais.

    Štai tada ir paaiškės, ar išties gražios šventės ir gėlės mieste yra tai, ko mums labiausiai reikia. Juk senstame visi. Ir nė vienas nežinome, ar mums patiems neprireiks socialinio darbuotojo paslaugos.

    Mes, rajono vadovų rinkėjai ir tie, kurie sunešame biudžetą savo mokesčiais, turime teisę koreguoti, kam reikėtų skirti didesnį dėmesį. Būtų labai įdomu sužinoti ne tik gyventojų, bet ir pačių socialinių darbuotojų nuomonę, kaip jie vertina tokį skirtumą nuo artimiausių miestų. Taip pat būtų įdomu sužinoti, ar mūsų rajono socialiniai darbuotojai jau gavo priedus, skirtus Vyriausybės. Komentuokite bent jau anonimiškai.

8 thoughts on “Širvintų rajono socialinių darbuotojų atlygis vienas mažiausių Lietuvoje

 • 2020-08-11 at 18:34
  Permalink

  tai gal mašinas kokias socialkėm per klientus važinėt davė? ar gal kurui kompensacijas kokias duoda? tai tada ir aišku kodėl atlyginimai mažesni

 • 2020-08-06 at 13:49
  Permalink

  Va. Nuvežė senelius prie fontano. Pro langą JI pamojo. Visai kaip popiežius per Velykas, laimindamas tikinčiuosius. Ir baigiasi bēdos. Vien džiaugsmas.

 • 2020-08-06 at 09:15
  Permalink

  tik Ponams gyventi gera
  širvintose

 • 2020-08-06 at 08:48
  Permalink

  Jaunai dirbt reikėjo ir gautum ne 125

 • 2020-08-06 at 08:43
  Permalink

  Ot vargsai,kad tik isgyventu,nenumirtu. Kaip tai zmonem amzinai visko mazai ir mazai. O kaip su min.su mazais vaikais,seimom pragyvena ir be savo busto? Kaip pragyvena senyvi zmones su 125e, kuriu jau i darba nepriima. Kad tik neisdvestumet is bado. Maziau pramogu,prastesni maista ir bus liuks.

 • 2020-08-05 at 12:05
  Permalink

  Kai kam reikia švenčių, tuo labiau, kad nereikia įsigyti bilieto, nes už koncertą susimoka visi, daugiausia tie, kurie į tokias šventes nevaikšto, nes supranta kam jos skirtos. Ir fontanai yra miesto infrastruktūros dalis, tinka prie miesto veido. Bet pirmiausia, Širvintų valdžiai reikia sąžinės ir nors kruopelytės smegenų. Tai neprabangūs fontanai, tai visiška piguva šiandien, ir tolimesni dideli kaštai juos eksploatuojant. Tos savivaldybės, kuriuos įsirengė anksčiau panašaus tipo fontanus ir parinkę tinkamesnę, modernesnę įrangą šiandiena juos eksploatuoja tik tam tikrą laiką, motyvuodami eksploataciniais kaštais ir sudarytomis sutartimis su šią įrangą prižiūrinčiais tiekėjais.

 • 2020-08-05 at 10:29
  Permalink

  Tai juk tas pats gaunasi ar Širvintose 700, ar Vilniuje gauti 900, kuro juk nemokamo nėra, plius kelionės laikas.

 • 2020-08-05 at 09:43
  Permalink

  Tarpusavyje pabėdavos, bet garsiai nesiskųs. Skųstis neleista

Parašykite komentarą

*

code