Pelenuose pažeidimo nepaslėpsi

    Keista, kad metų metais kartojami priminimai, apie pavasarinės žolės deginimo draudimus ir pavojus, nepasiekia atskirų  žmonių protų ir širdžių  – apie tai byloja vis dažniau liepsnojantys atvirų teritorijų plotai tiek visoje šalyje, tiek ir Širvintų rajone. Panašu, kad per žiniasklaidos priemones transliuojami priminimai, apie draudimą deginti nesurinktas augalinės kilmės atliekas atvirose teritorijose, ne kuriems gyventojams visiškai nė motais, net ir paskelbtos Neparastosios padėties šalyje metu! Rodos esant tokiai situacijai žmonės turėtų laikytis rimties ir susitelkimo, tausoti netik savo, bet ir valstybės lėšas – deja, vis dar pasitaiko ir kitaip mąstančių, kurie metų metais ugdyto žalingo įpročio  „Pavasaris be dūmo – ne pavasaris“, neįstengia atsisakyti be griežtų, įstatymuose numatytų sankcijų.

   Būtent tuos, kurie visgi dar audžia mintį ugnies pagalba „pagražinti“ kraštovaizdį, ugniagesių atstovai informuoja, kad šiais metais, kaip ir kasmet, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų  ministerijos struktūriniai padaliniai gaisrams kilti palankiu metu rengia reidus į atviras teritorijas, kurios bepiločių orlaivių pagalba bus stebimos ir iš oro erdvės, skirti papildomi resursai reidams vykdyti po darbo ir išeiginėmis dienomis. Galimybės likti nepastebėtiems darant nurodyto pobūdžio pažeidimus, darosi minimalios, o užfiksavus tokį pažeidimą – sankcijos neišvengiamos. Norėtųsi priminti, kad be administracinių nuobaudų už žolės deginimą  (kurios asmenims gali siekti iki 300 eurų, o atsakingiems asmenims ir juridinių asmenų vadovams – iki 350 eurų), pažeidėjui gali tekti kur kas stipriau patuštinti kišenę atlyginant gamtai padarytą žalą, kuri dažnai siekia ne vieną tūkstantį eurų.

  Ugniagesių bendruomenė kreipiasi į visus sveikos nuovokos nepraradusius žmones: susilaikykite nuo pagundos ugnies pagalba naikinti sausą augmeniją atvirose teritorijose – tai gali būti pražūtinga ne tik gamtai, pastatams, bet ir Jums patiems. Nepamirškite, kad gaisrams kilti palankiu oru, net ir trumpam be priežiūros paliktas besikūrenantis laužas, gali tapti didelio gaisro priežastimi, todėl laužo kūrenimo vietoje, kuri turėtų būti įrengta ne arčiau kaip 30 m. nuo statinių, privalu turėti parankinių priemonių jam užgesinti, o baigus kūrenti būtina pelenus su gyvybingomis žarijomis užpilti vandeniu ar  žemėmis. Nepraeikite abejingai pro rusenantį ugnies židinį atviroje teritorijoje. Dažnai tokį gaisrą galima sutramdyti parankinėmis priemonėmis, tačiau po kelių ar keliolikos minučių toks nekaltas židinėlis gali tapti visą savo kelyje niokojančiu gaisru. Primename, kad nepavykus užgesinti kylančio gaisro parankinėmis priemonėmis, būtina nedelsiant kviesti pagalbos tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112.

Susitelkimo ir rimties nepaprastuoju metu linkėdama,

Širvintų ugniagesių bendruomenė