Gyventojų saugumui – atkurtas pėsčiųjų takas

Rečionių kaimo (Ukmergės raj.) Ežero gatvėje kartu su bendruomenės pareigūnėmis ir policijos draugu Amsiumi iškilmingai atidarytas pėsčiųjų takas. Smagus renginys vainikavo ilgą ir sunkų bendruomenės savanorių darbą įgyvendinant  projektą „Pėsčiųjų tako atkūrimas“, kuris finansuotas Ukmergės rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų rėmimo programos lėšomis.

Šis renginys – džiugi diena visiems rečioniškiams. Beišnykstančio pėsčiųjų tako problema jau daug metų badė gyventojams akis. Kaime vedant vaidentiekio ir nuotekų tinklų infrastruktūrą bei plečiant dujotiekio trasas kelios tako atkarpos buvo visiškai išnaikintos, o kitos dalys – apleistos, tad pėstieji ir dviratininkai atsidūrė judriausios kaimo gatvės važiuojamojoje dalyje. Tai vienintelė kaimo gatvė, kur likęs senas, visos atkarpos neapimantis gatvių apšvietimas. Dėl nuolat viršijamo leistino automobilių greičio buvo kreiptasi į Kelių direkciją, prašant įrengti greičio ribojimo kalnelius, bet lėšų tam taip ir neatsirado. Dėl šių priežasčių bendruomenė  ryžosi teikti paraišką savivaldybės paramai gauti ir bandyti situaciją pakeisti savo jėgomis.

Gavus lėšas projektui, visą vasarą bendruomenės savanoriai triūsė bandydami atrasti, kiek pėsčiųjų tako dar tinkama naudoti ir betonuodami bortelius bei klodami naują dangą, ten, kur tako jau buvo visiškai nelikę.  Kadangi savivaldybės paramos užteko tik medžiagoms, o projektas buvo itin sudėtingas, savo technika ir ištekliais gausiai gelbėjo aplinkiniai ūkininkai. Benduomenė ypač dėkinga ūkininkui Renatui Čepeliui už paskolintą ekskavatorių, Giedriui Šuminskui, Tadui Lukoševičiui, Modestui, Merūnui ir Algirdui Tamuliams, Vidui Kavaliukui už į pagalbą atskubėjusią ūkio techniką. Rečioniškiai džiaugiasi, kad į šį projektą svarų indėlį įnešė Vidiškių seniūnija, aprūpindama bendruomenę žvyru betonavimui ir tako pagrindo formavimui.  Dėl tokios didelės pagalbos pavyko sutaupyti lėšų ir įsigyti tris betonines šiukšliadėžės kitoms kaimo erdvėms.

Tako atidarymo dieną buvo pabrėžiama, kad visas įdėtas darbas skirtas ne kaimo estetikai, o žmonių saugumui. Būtent dėl to ši diena tapo dar ir „Eismo saugumas bendruomenėse“ konkurso dalimi. Gyventojams priminta, kaip svarbu rūpintis savo saugumu kelyje, kaip tai tinkamai padaryti. O naudojimasis pėsčiųjų taku – puiki priemonė apsaugoti save ir savo artimuosius nuo eismo nelaimių.

Rečionių kaimo bendruomenės informacija

One thought on “Gyventojų saugumui – atkurtas pėsčiųjų takas

  • 2019-10-23 at 08:49
    Permalink

    Šaunuoliai

Parašykite komentarą

*

code