Šiemet paramos gavėjams Širvintų r. savivaldybėje VMI perves 60 tūkst. eurų

      2019 m. lapkričio 7 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad pradedama pervesti gyventojų paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms skirta parama.

        Šiemet nuo 2018 m. sumokėtų mokesčių daugiau nei 2 tūkst. Širvintų r. savivaldybės gyventojų paramai skyrė apie 60 tūkst. eurų.

       „Rėmėjų lėšos bus pervedamos dalimis kasdien, o šiandien pirmuosius gavėjus šalyje pasieks apie 3,5 mln. eurų. Visą paramą gavėjams VMI perves iki lapkričio 15 d. Pastebima, kad vis daugiau gyventojų  prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai pildo per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) – taip ne tik sutaupoma laiko, bet ir padedamas užtikrinti skaidrumas“ – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

         Širvintų r. savivaldybės gyventojai šiemet buvo dosnesni paramos gavėjams – paramai skyrė 60 tūkst. eurų. Palyginimui nuo 2017 m. sumokėtų mokesčių buvo skirta beveik 58 tūkst. eurų paramos. Šiemet apie 7,7 tūkst. eurų skirta politinėms partijoms – pastarosioms paramą skyrė daugiau nei 600 Širvintų r. gyventojų.

         Kokie pokyčiai laukia nuo 2020 m.?

         Svarbu pažymėti, kad nuo 2020-ųjų, siekiant skatinti e. paslaugų naudojimą, kurios leidžia greičiau ir paprasčiau pateikti prašymus bei užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimo asmens duomenimis atvejams, bus priimami tik e. būdu pateikti prašymai skirti pajamų mokesčio dalį paramai. „Nuo kitų metų popierinių prašymų skirti paramą nepriimsime ir nenagrinėsime. Sprendimas priimtas palaipsniui – jau keleri metai nebuvo galimybės popierinį prašymą pateikti per darbdavį, taip pat VMI nepriėmė prašymų, jei juos urmu bandė pristatyti patys paramos gavėjai, nenagrinėjome pluoštais atsiųstų arba VMI darbuotojui tiesiogiai atneštų prašymų, jeigu kartu su jais nebuvo pridėti atstovavimą kiekvienam gyventojui, kurio prašymas teikiamas, patvirtinantys dokumentai“, – pasakoja S. Aliukonytė-Šnirienė.

         VMI atstovė skuba nuraminti kompiuteriu nesinaudojančius ar interneto ryšio neturinčius, tačiau dalį pajamų mokesčio paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms norinčius skirti gyventojus. Jau nuo sausio 1 d. pildant prašymus e. būdu, visą reikiamą pagalbą gyventojai gaus tiek atvykę į VMI gyventojų aptarnavimo padalinius, tiek paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882. Prašymus EDS sistemoje taip pat bus galima užpildyti bei pateikti ir visoje Lietuvoje veikiančiuose Viešuosiuose interneto prieigos taškuose, į kuriuos tam tikru laiku atvyks ir VMI specialistai.

         Primenama, kad įgyvendinant mokesčių reformą, nuo šių metų 1,289 karto padidintas „ant popieriaus“ gaunamas darbo užmokestis bei atnaujinti GPM tarifai, todėl pasikeitė ir procentinės paramai skiriamos pajamų mokesčio dalys. Nuo 2020 m. paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, bus galima skirti iki 1,2 proc. pajamų mokesčio (anksčiau buvo skiriama 2 proc.), politinėms partijoms – iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.), profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.).

         Išsami informacija apie paramos gavėjams skirtas lėšas skelbiama viešai, VMI interneto svetainėje http://www.vmi.lt/cms/paramos-statistika. Daugiau informacijos, susijusios su paramos skyrimu ir visais kitais mokestiniais klausimais, gyventojai gali rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinę trumpuoju numeriu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

One thought on “Šiemet paramos gavėjams Širvintų r. savivaldybėje VMI perves 60 tūkst. eurų

  • 2019-11-09 at 09:42
    Permalink

    Jei aukas skyrė taip, kaip judėjimo nariais tapo, tai viskas ok.

Parašykite komentarą

*

code