Apie kratą A.Astiko namuose ir jo areštą

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

   Vis plačiau visuomenėje ir žiniasklaidoje skamba informacija apie kratą Alfredo Astiko namuose, radijas net paskelbė apie jo areštą.

   Prokuratūros tinklapyje informacijos šiuo klausimu nėra, o BNS informacijos sklaida yra mokama. Tad nusprendėme pasiteirauti paties A.Astiko.

   Įstatymų nustatyta tvarka paprašėme atsakyti į klausimus:

 1. Patvirtinkite arba paneikite sklandančią informaciją.
 2. Jei tai tiesa, kurį laiką buvote areštuotas?
 3. Ko buvo ieškoma kratos metu?
 4. Kas konkrečiai ( kokia tarnyba) atliko minėtus veiksmus?
 5. Kokie yra kaltinimai?
 6. Prokuratūra tokios informacijos neskelbia, bet regioninė žiniasklaida ją turi ir skelbia anksčiau už BNS? Gal Jūs jiems pranešėte? Kodėl nepranešėte visiems rajono leidiniams , o išskyrėte vieną?
 7. Jei turite kuo papildo šią informaciją – prašome tai padaryti.

    ALFREDAS ASTIKAS:

– Taip, buvo atlikta krata. Kažkada vykdžiau europinį projektą, gavau ES paramą. Krata susijusi su ta vykdyta veikla. Ji motyvuota tuo, kad aš atseit padirbinėjau kažkokius dokumentus. Šitie dalykai man buvo nenaujiena, kadangi prieš metus sužinojau, jog viena įtakinga Širvintų ponia kalba, jog su Astiku bus susidorota už tai, kad Astikas pasiliko Darbo partijoje. Taip pat man buvo perduota, kad ji turi ryšių Finansinių nusikaltimų tarnyboje, gerai pažįsta vieną iš vadų. Po to kreipiausi į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovą, išsakiau savo nuogąstavimus, kad pasinaudojant tarnyba bus su manim susidorota. Kaip supratau, jis priemonių nesiėmė ir šitie veiksmai prasideda.

Visai neseniai, kai dar nežinojau, kad pas mane gali atvykti ir imtis kažkokių veiksmų pareigūnai, iš tos pačios aplinkos išgirdau, kad jei Astikas pats neišeis iš tarybos, tai bus iš jos pašalintas. Tai reiškia, tas procesas yra dirbtinai sukurtas ir sėkmingai vyksta.

Čia nieko naujo. Aš turiu tokios nelabai malonios patirties, kai kažkada prieš rinkimus buvo sudegintas automobilis, priklausantis UAB „Vasmangas“. Aš buvau tos akcinės bendrovės vadovas. Kažkada buvo imtasi prieš mane veiksmų ir pajungta prokuratūra dėl vaikų išmokų. Buvo bandoma iš manęs padaryti visuomenės kenkėją, nusikaltėlį. Buvau šmeižiamas spaudoje, tampomas į apklausas. Dėl to, kad esu politikas, kad pasakau, ką galvoju. Mano nuomonė yra atstovaujanti visuomenę ir ne visi nori tiesą girdėti.

– Grįžkime prie vakarykščių įvykių ir Jūsų minėto projekto.

– Pagal sutartį aš privalėjau nurodytą laiką vykdyti veiklą. Bet tas terminas pasibaigė prieš ketverius metus. Nacionalinė mokėjimų agentūra ne vieną kartą darė patikras ir nerado pažeidimų. Dabar pradedama kažko ieškoti, nelabai aišku ko. Niekaip negaliu kitaip to pavadinti, kaip susidorojimu prieš rinkimus.

– Tai kaip ten su tuo areštu? Buvote areštuotas ar ne?

– Šiandien esu namuose, kol kas esu nesuimtas. Galvoju, gal dar kažkaip sugalvos, kad neigiamą įvaizdį pastiprintų. Aš manau, kad tai yra galimai…  turbūt esu  kažkam neparankus kaip oponentas.

– Ko buvo ieškoma kratos metu namuose?

– Jie atvyko ir paprašė pateikti dokumentus. (Tai Jūs pateikėte ar visgi jie jų ieškojo?) Aš pateikiau prašomus dokumentus. Ir jie pasižiūrėjo likusius dokumentus ir tuos, kurie jiems pasirodė įdomūs, taip pat pasiėmė.

– Sakote ‚JIE“. Kas konkrečiai atliko minėtus veiksmus? Kokia tarnyba?

– Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba.

– Ir kaltinimai buvo, kad buvo klastojami dokumentai?

– Taip.

– Prokuratūra informacijos neskelbė. Tačiau regioninėj žiniasklaidoj, konkrečiai – merės šeimos laikraštyje jau yra paskelbta, netgi ko gero anksčiau už BNS. Radijas kalba apie areštą. Tai gal Jūs pats pranešėte merės šeimos laikraščiui apie situaciją? Kodėl ignoruojate kitus rajono leidinius? Jei nepranešėte, tai iš kur jie žino? O jei pranešėte, kodėl išskyrėte vieną rajono leidinį ir ignoravote kitus?

– Manau, kad galimai užsakovas informaciją gauna pirmas. (Pasitikslinu, tai Jūs nepranešėte?) Tikrai nepranešinėjau. Manau, kad įtakingai poniai nereikia pranešti. Juo labiau, kad apie organizuojamą puolimą jau prieš metus  buvo kalbama.

Čia galbūt atsakymas, kodėl žmonės bėga iš Lietuvos. Tai ne tik dėl skurdo, bet ir dėl galimai suplanuotų susidorojimų ir akcijų, bei dėl dvigubų standartų taikant įstatymus. Nes vieniems jie vienaip galioja, kitiems kitaip.

– Dėkoju už pokalbį. Gero vakaro.

REDAKCIJOS PRIERAŠAS. Paklausimą apie kai kuriuos straipsnyje pateiktus kaltinimus nusiuntėme vienai įtakingai poniai. Iš jos atsakymų galbūt bus aiškiau, apie ką kalbama. Gavę atsakymus, jais papildysime straipsnį.

 

17 thoughts on “Apie kratą A.Astiko namuose ir jo areštą

 • 2019-11-21 at 00:43
  Permalink

  o kas statybas sodybos vykde??? papasakokit

 • 2019-11-19 at 10:15
  Permalink

  galvą dedu, kad Fredžio FNTT akcija tik parodomoji akcija- drebėkit visi, nes ant visų turiu kompromatų. Tam daviau, tam daviau, tas pasiėmė, tam gaut padėjau. Bet atmintim nesiskundžiu. Va ir visa politika.

 • 2019-11-18 at 20:35
  Permalink

  Kai Fredis “vykdė” veiklą, jis, buvo tarybos narys ir ponios partietis. Va todėl niekas neskundė.

 • 2019-11-18 at 20:26
  Permalink

  Teisingumas visada visus turi pasivyti, jei ne šioje žemėje, tai iškeliavus anapilin. Tokio tipo sodybos su tokia „veikla“ išdygo ne tik Širvintų r. Jos pragyveno laikotarpį, kai reikėjo teikti šiokius, tokius popierėlius apie vykdomą veiklą, bet tada jos nerūpėjo nei STT, nei FNTT, taip kaip šiandiena nerūpi Širvintų savivaldybės „įsisavinamos“ Europos Sąjungos ir biudžeto lėšos. Fredžio veikla šios dienos mūsų Savivaldybės veiklos kontekste, neginant ir neteisinant, yra kaip vaiko išdaigos. Tokios savivaldybės, tai kaip lakmuso popierėlis, kuris parodo ar valstybė jau turi kompetetingas ir realiai dirbančias struktūras ir gali sutramdyti korupciją. Selektyvus teisingumas daugiau nuvilia, nei suteikia vilties.

 • 2019-11-17 at 14:22
  Permalink

  praeities nuodėmės kaip surūdijęs šautuvas, pragulėjęs 25 metus kažkokioje tamsioje palėpėje. Tu pamiršai, kad jis egzistuoja, pamiršai, kad pats jį ten padėjai, jis ima vieną kartą ir iššauna pačiu nepatogiausiu metu

 • 2019-11-17 at 12:33
  Permalink

  Ponia su visais susidoroja kurie tik pasirodo protingesni už ją arba nepataikauja jai

 • 2019-11-16 at 09:17
  Permalink

  Poniai taip pat reikėtų savo atmintį prakrapštyti

 • 2019-11-15 at 21:00
  Permalink

  gi delfi nuo pat ryto sia zinia sklalambijo, negi neskaitet????

 • 2019-11-15 at 17:21
  Permalink

  nepamenu, kada tiek juokiausi perskaites 🙂 as nekaltas, aplinka kalta, rinkimai kalti, jezus jezus

 • 2019-11-15 at 15:53
  Permalink

  ..nu jau koks Astikas “nekaltas avinėlis”:)

 • 2019-11-15 at 14:57
  Permalink

  Nesinervinkite, turi ir ponia silpną vietą.

 • 2019-11-15 at 13:40
  Permalink

  jau kiek “savų” išdavė ir pardavė? kiek tyliai atsikratė? kiek patys tyliai pasitraukė? kiek dar apčiulps ir išspjaus?

 • 2019-11-15 at 12:37
  Permalink

  Va kaip elgiamasi su bendražygiais. Kol šoko pagal dūdelę, net žmonai darbas buvo. Pasipriešino – su šūdais mala. Ir negalvok, kad tau bus kitaip. Ateis ir tavo laikas

 • 2019-11-15 at 11:50
  Permalink

  Razborkės prasidėjo. Laukia įdomus periodas. Kas sekantis?

 • 2019-11-15 at 11:31
  Permalink

  Astikas nusipelnė. Bet jo šeimos gaila

 • 2019-11-15 at 09:57
  Permalink

  gaila Astiko, gaila jo šeimos. niekas nenusipelno tokio tyčiojimosi. Astikas buvo labai įtikėjęs ponia. o ji labai gražiai “perlipo per akmenėlį ir jį nuspyrė”? o kai nuspirtas vistiek pateko tarybon, tai reikia kažkaip žmogų visiškai sunaikint.
  o gal įtakingoji ponia bijo Astiko žmonos, kuri socialinių paslaugų centre direktoriavo? Gal čia visi bauginimai nukreipti?

 • 2019-11-15 at 08:42
  Permalink

  Rajono įtakinga moteris. Chm. Kuri? Pinskuvienė, Tuškevičienė, Baltušytė. Nu ir nesugalvoju daugiau

Parašykite komentarą

*

code