Nustatytas pirmas koronaviruso atvejis širvintiškiui

  Informuojame, kad Širvintų rajono savivaldybė sulaukė informacijos apie pirmąjį širvintiškį, kuriam nustatytas COVID-19 atvejis.

    Širvintų rajono savivaldybės gyventojas ilgą laiką gulėjo Ukmergės ligoninėje dėl kitų susirgimų. Todėl jam, kaip ir kitiems Ukmergės ligoninės pacientams, buvo atliktas koronaviruso testas. Gavus teigiamus rezultatus, asmuo buvo pervežtas į Santaros klinikas. Pagal turimus duomenis, kontaktų su Širvintų r. gyventojais pastaruoju metu asmuo neturėjo.

 

 

 

 

Per sekmadienį koronavirusinė infekcija nustatyta dar 23 asmenims

    Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar 23 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Taigi, vakaro duomenimis, Lietuvoje iš viso yra patvirtinta 460 ligos atvejų. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

   Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai. Asmenys, kurių ėminiai paimti mobiliuose punktuose, bus informuoti apie tyrimo rezultatus.

   SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, t. y. maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

   Taip pat primename, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje galima rasti informaciją apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas. Kitaip tariant, pateikiama atvejų epidemiologinės diagnostikos metu surinkta informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams. Apie atnaujintą informacija NVSC interneto svetainėje žiniasklaida informuojama nedelsiant, kai tik ji patalpinama.

SAM Spaudos tarnyba

Parašykite komentarą

*

code