Kaip šiuo metu dirba Širvintų gydymo įstaigos?

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Dabar, kai vis dar paskelbtas karantinas, labai populiaru kaltinti medikus neveiksnumu, tinginiavimu, nieko neveikimu.

   Praėjusią savaitę teko lankytis Ukmergės konsultacinėje poliklinikoje. Medikai dirba, konsultuoja ir net atlieka tyrimus bei procedūras. Užsiregistruoji, atvyksti, pamatuoja temperatūrą, pasiūlo dezinfekuoti rankas ir eini prie kabineto. Žmonių sutikau ne vieną ir ne du. Va taip gražiai tvarkosi įstaiga, buvusi infekcijos židiniu. Prieš mane stovėjusi močiutė ėjo pas kardiologą, vyriškis pas okulistą, moteris į diabetinės pėdos kabinetą. Gyvenimas vyksta…

    Širvintiškiai vis dar skundžiasi negaunantys paslaugų. Tad ir nutariau pasidomėti, kokia situacija yra Širvintų rajono medicinos įstaigose ir kokias paslaugas jau gali gauti pacientai.

    Tad Širvintų rajono gydymo įstaigų vadovams išsiunčiau klausimus:

 1. Kokia dabar yra pacientų aptarnavimo tvarka Jūsų įstaigoje?
 2. Ar jau yra pacientai aptarnaujami tiesiogiai – vizito metu? Jei taip, kokie specialistai taip priima ir kokia patekimo tvarka?
 3. Ar yra galimybė atlikti vienas ar kitas procedūras, tyrimus? (pavyzdžiui: kraujo tyrimai, kardiograma, diabetinės pėdos kabinetas, masažai, šildymai, odontologas)
 4. Jei turite kuo papildyti, mielai prašom.

VšĮ Širvintų r. PSPC Direktorės pavaduotoja medicinai Daiva Filipovičienė:

1.Šiuo metu įstaiga jau pradėjo priiminėti kontaktinius pacientus vadovaudamasi pasitvirtintu „Planinių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų atnaujinimo planu“.

Pacientai skambina į įstaigos registratūrą, paaiškina savo kreipimosi priežastį ir registratorė nukreipia skambutį šeimos gydytojui arba slaugytojai. Gydytojas arba slaugytoja, pasikalbėję su pacientu ir išsiaiškinę kreipimosi priežastį, nusprendžia, kokia pagalba reikalinga.

2.Gydytojui ar slaugytojui nusprendus, kad yra reikalinga kontaktinė konsultacija, pacientas registruojamas vizitui į polikliniką. Pacientas atvyksta nurodytu laiku, su apsaugos priemonėmis, Prieš patenkant pas gydytoją jam pamatuojama temperatūra ir užpildoma Epidemiologinė deklaracija, kurią pacientas arba jo įgaliotas asmuo pasirašo. Tada jis/ji yra palydimas pas gydytoją.

Pacientus priima šeimos gydytojai, gydytojai odontologai, gydytoja psichiatrė, chirurgė ir ginekologė.

3.Pacientams yra imami laboratoriniai tyrimai, atliekamos elektrokardiogramos, odontologinė apžiūra ir profilaktinė apžiūra į darbą, vairuotojo pažymėjimui gauti.

4.Atliekami planiniai skiepijimai vaikams. Tam yra paskirta viena diena, kurios metu gydytojai ir slaugytojos atlieka skiepus.

5.Paskirta atskira diena suaugusiųjų pacientų skiepijimui.

6.Gydytojai odontologai taip pat priima kontaktinius pacientus pagal patvirtintą Odontologijos paslaugų teikimo atnaujinimo planą. Pacientai skambina į registratūrą, paaiškina kokios odontologinės pagalbos jiems reikia ir tik po to nukreipiamas skambutis gydytojui odontologui, kuris pacientus registruoja kontaktiniams vizitams.

7.Poliklinika nenutrūkstamai teikia ambulatorines slaugos paslaugas namuose. Slaugytojos pacientus lankė ir jais rūpinosi visu karantino laikotarpiu.

8.Visos paslaugos teikiamos laikantis Infekcijų kontrolės reikalavimų ir maksimaliai reguliuojant pacientų srautus.

Širvintų ligoninė:

      Šiuo metu Širvintų ligoninė jau teikia dantų protezavimo paslaugas. Švelnėjant karantino sąlygoms ir vykdant ministro nurodymus, ligoninė pasiruošusi kontaktiniam  pacientų priėmimui pas ambulatorinėje konsultacinėje poliklinikoje dirbančius specialistus. Šiuo metu baigiame derinti paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą. Tikslus gydytojų darbo laikas bus paskelbtas įstaigos svetainėje artimiausiu metu.

 

Deja, abu privatūs gydymo centrai į paklausimą neatsakė. Tad, kokia situacija yra juose – negalime informuoti. Jei sulauksime atsakymų, būtinai papildysime tekstą.

9 thoughts on “Kaip šiuo metu dirba Širvintų gydymo įstaigos?

 • 2020-06-02 at 11:55
  Permalink

  Ar as cia ko nesuprantu ar kaip yra bet man neaisku , kaip cia yra kad centriukai neatsake i taip gerbiamos zurnalistes klausimus , o ji taip jau gyre juos, taip gyre, o jie neatsake.va kaip idomiai cia gaunasi o atsake tie kuriuos gerbiama zurnaliste taip peike taip peike ir visaip negraziai rase.

 • 2020-06-02 at 11:49
  Permalink

  Na ir kas, kad ateini 10 min. iki vizito, tai daktarė užsiėmusi, tai registratūroj imituoja darbą….. Kad jum ten ir neskauda, bet ligoniai to ir ateina, kad turi kažkokių bėdų…

 • 2020-06-02 at 10:11
  Permalink

  O prie ko čia centriukas? Ateitų vizitui likus 10 min ir bėdos nebūtų. Bet ne. Jiems reikia pasėdėt prie kabinetų, papliotkint

 • 2020-06-02 at 09:39
  Permalink

  Laba diena as zinau kitos gydimo istaigos priima zmones na musu daktarai sedi “pasikavoje”ir kazko bijo?reik atnaujinti zmones priiminet?

 • 2020-06-02 at 09:27
  Permalink

  Mane labai nustebino „centriuko” požiūris į pacientus. Jeigu neįleidžiat į polikliniką, tai bent pas save vidiniame kieme pastatykit porą kėdžių seniem ir ligotiem pacientam….

 • 2020-06-01 at 20:05
  Permalink

  Gydymo įstaigoms, kurios neatnaujins veiklos, žada apriboti apmokėjimą

 • 2020-06-01 at 14:14
  Permalink

  Nu iš kaimo tai ir nuvažiuot nėr kuo. Vienas autobusas per savaitę.

 • 2020-06-01 at 10:47
  Permalink

  Galmėtų įleist visus sergančius. Ko slepiasi nuo mūsų? Algas tai gaus

 • 2020-06-01 at 08:07
  Permalink

  Tai Ukmergės ligoninė priima pacientus, o mūsiškiai vis dar užsibarikadavę sėdi. Va taip Širvintose rūpinamasi gyventojais.

Parašykite komentarą

*

code