Pagerbė Švč. Mariją ir aplankė Jauniūnų seniūnijos kryžius

   Prieš tris dešimtis metų Širvintų rajono Jauniūnų seniūnijoje pastatytas pirmasis kryžius. Šiandien jų seniūnijoje jau ne viena dešimtis stovi.

   2020 m. gegužės 30 d. Lietuvos Lenkų sąjungos Širvintų skyrius kartu su Jauniūnų lenkų kultūros draugija suorganizavo išvyką automobiliais. Išvyka skirta pirmojo Jauniūnų seniūnijoje pastatyto kryžiaus 30-mečiui ir mergelės Marijos garbinimui.

   Marijos garbei amžių bėgyje buvo paskirtas ištisas gegužės mėnuo. Bažnyčia šį gražiausią pavasario mėnesį parinko ypatingam Marijos garbinimui ne atsitiktinai. Tas metų laikas, kai gamta atbunda ir pasipuošia gražiausiais žiedais.

   Gegužinių pamaldų metu apsilankyti Jauniūnų, Antanaičių, Eiciūnų, Šiaulių, Steparių, Vičiūnų, Barskūnų. Medžiukų, Gudalinos, Paspierių, Bartkuškio bei Žindulių kaimuose stovintys kryžiai. Džiugu, kad visur kryžiai yra prižiūrėti, į Gegužines pamaldas atėjo ir vietiniai gyventojai. Pamaldų metu maldininkai pagerbė ŠV. Mariją, prašydami sveikatos ir palaiminimo. Visi drauge pažadėjo dažniau susitikti prie kryžių ir susikaupti maldoje.

Vikipedija rašo:

    Nuo pat žmonijos atsiradimo kryžius buvo naudojamas kaip kulto priemonė, randamas įvairių kultūrų ir epochų archeologinių kasinėjimų metu. Manoma, kad naudotas jau akmens amžiuje. Senovėje kryžius buvo naudojamas kaip astrologijos ženklas, skiriantis keturis metų laikus ir/arba 12 zodiako ženklų.

     Kryžius – kančios simbolis, senovėje romėnai pasmerkdavo žmonės kankinamai mirčiai prikalę (ar pririšę) prie kryžiaus (nukryžiavimas). Pvz., romėnams laimėjus visi Spartako sukilimo dalyviai buvo nukryžiuoti mirti kankinama mirtimi, kad kitiems tai būtų pavyzdys. Kryžiai su prikaltais žmonėmis sudarė liniją nuo sukilimo pradinio židinio iki Romos.

     Katalikybėje ant kryžiaus vaizduojamas nukryžiuotas krikščionių mesijas Jėzus Kristus. Krikščionybėje kryžius simbolizuoja Kristaus kančios kelią (žr. Kryžiaus kelias). Protestantai priešingai nei katalikai nevaizduoja nukryžiuotojo ant kryžiaus.

Nuotraukų autorė Janina Voleišo

Parašykite komentarą

*

code